ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Бухгалтерський облік » Бухгалтерський облік в галузях народного господарства

Особливості обліку тари в торгових підприємствах
Під тарою розуміють основний елемент упаковки, призначе-ний для розміщення товарно-матеріальних цінностей і збережен-ня їх якості в процесі транспортування і зберігання.
За зовнішнім виглядом розрізняють тару металеву, дерев’яну, скляну, з картону і паперу, пластмаси, з тканин і нетка-них матеріалів.
За характером використання тара поділяється на інвентарну, багатооборотну та однооборотну (упаковочний матеріал).
До інвентарної належить тара, що знаходиться в постійному користуванні підприємства (бочки, бідони, ящики тощо). Залеж-но від строку служби облік власної тари ведуть у складі інших необоротних матеріальних активів (зі строком служби не менше одного року) або в складі малоцінних і швидкозношуваних пред-метів (строк служби менше одного року).
Багатооборотна тара служить для перевезення товарів від складу постачальника до місця зберігання і реалізації та підлягає обов’язковому поверненню постачальнику. Така тара називається зворотною. Її вартість у рахунку постачальника показується окремим рядком і оплачується понад вартість товарів.
Багатооборотна тара, на яку встановлені заставні ціни, назива-ється заставною (ящики, пляшки, банки тощо). Застава сприяє своєчасному поверненню тари, що поставляється разом з товара-ми, і відшкодовується покупцеві після повернення тари.
Особливим видом тари є тара-обладнання, призначена для транспортування, тимчасового зберігання і продажу з неї продо-вольчих і непродовольчих товарів (контейнери, піддони, лотки тощо).
Однооборотна тара (картонні коробки, папір та інші упако-вочні матеріали) використовується один раз і підлягає здаванню в утиль або знищується. Оприбуткуванню й обліку така тара, як правило, не підлягає.
До тарних матеріалів належать матеріали, призначені для па-кування товарів, виготовлення або ремонту тари. Матеріали, при-значені для додаткового обладнання вагонів, барж, суден з метою забезпечення зберігання товарів при перевезенні (прокладки, щи-ти, дріт тощо), до тарних матеріалів не відносяться і облікову-ються на рахунку 201 «Сировина і матеріали».
Бухгалтерський облік тари в торгових підприємствах ведеться на таких рахунках і субрахунках (табл. 3.10).
Таблиця 3.10
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТАРИ
Код і назва
синтетичного рахунку Код і назва
субрахунку Вид тари
11
«Інші необоротні
матеріальні активи» 115
«Інвентарна тара» Інвентарна тара, облік якої ведеть-ся у складі інших необоротних ак-тивів
20
«Виробничі
запаси» 204
«Тара і тарні
матеріали» Тара з-під матеріалів та інших пре-дметів матеріально-технічного при-значення, оплачена понад відпуск-ну вартість придбаних запасів
22
«Малоцінні
і швидкозношувані
предмети» — Інвентарна тара, облік якої згідно з обліковою політикою, прийнятою підприємством, здійснюється у складі малоцінних і швидкозношу-ваних предметів
28
«Товари» 284
«Тара під
товарами» Тара під товарами, що знаходяться на складі підприємства, і порожня (звільнена з-під товарів)
В торгові підприємства оборотна тара надходить від постачальників разом з товарами. Тому операції по надходженню і вибуттю та-ри оформляються в порядку, прийнятому для оформлення товарів.
Оборотна тара під товарами відпускається постачальниками торговим підприємствам за плату за середніми відпускними ці-нами. Дерев’яна тара прибуткується й обліковується за цінами придбання. Нові мішки, що надходять разом з товарами, при-ймаються на облік за цінами першої категорії, а такі, що були в користуванні, — за ціною категорії, вказаної в товаросупровід-ному документі постачальника.
За деякі види багатооборотної тари, що поставляється з товара-ми (за ящики, бочки, бідони, скляну тару тощо) постачальником справляється з покупця застава, яка повертається після отримання від нього порожньої тари у справному стані. Багатооборотна тара, на яку встановлені заставні ціни, обліковується за цими цінами.
Звільнену з-під товарів багатооборотну тару торгові підпри-ємства зобов’язані повертати постачальникам або здавати това-розбиральним організаціям, які оплачують її вартість за прийма-льними або заставними цінами.
Законом України «Про податок на додану вартість» (п. 4.6) визначено, що вартість зворотної заставної тари не є об’єктом оподаткування. Однак, якщо протягом строку, встановленого до-говором, або протягом строку позовної давності з дати її одер-жання вона не повертається відправнику, то вартість такої тари включається до бази оподаткування ПДВ отримувача.
Різниця між вартістю придбання тари і приймальними цінами ві-дображається на рахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».
Тара, що прийшла до непридатності внаслідок її зносу, поломки (бою) або псування, оформляється відповідним актом і прибуткується за цінами можливої реалізації. Така тара (металевий брухт, скляний бій тощо) підлягає обов’язковій здачі організаці-ям зі збору вторинної сировини або іншим підприємствам для переробки.
До витрат по операціях з тарою відносяться:
— амортизація (знос) власної інвентарної тари, тари-обладнання, а також багатооборотної заставної тари згідно з до-говором з постачальником;
— витрати по очищенню та дезинфекції тари;
— витрати на ремонт тари та списання тари внаслідок її пов-ного зносу.
Втратами по операціях з тарою вважаються:
— втрати від зниження якості дерев’яної і картонної тари (різни-ця між ціною, за якою тара була оплачена, і приймальною ціною);
— втрати від зниження якості мішків більше ніж на одну кате-горію;
— втрати від бою скляного посуду під товарами і порожнього під час перевезення, зберігання і реалізації понад встановлені норми тощо.
В окремих випадках підприємство може мати доходи по опе-раціях з тарою, зокрема:
— у разі безоплатного отримання тари від постачальників (вартість тари не включено в ціну товару і не підлягає оплаті поста-чальнику);
— в разі оплати постачальником або приймальною організаці-єю поверненої тари за цінами вище раніше встановлених при-ймальних цін.
Облік таких доходів по операціях з тарою ведеться на рахунку 719 «Інші доходи від операційної діяльності».
По місцях зберігання облік тари ведеться за її видами і сорта-ми в картках складського обліку або в товарній книзі, записи в якій здійснюються на підставі прибутково-видаткових докумен-тів з виведенням залишку після кожного запису. В установлені строки матеріально відповідальні особи складають звіт про рух тари і разом з прибутково-видатковими документами подають його до бухгалтерії. Перевірені товарні звіти про рух тари слу-жать підставою для відповідних облікових записів.
Облік зворотної заставної тари. До зворотної належить бага-тооборотна тара, яка підлягає обов’язковому поверненню постача-льникам у певний строк (металева, дерев’яна, скляна тара тощо).
Вартість такої тари в розрахункових документах постачальника зазначається окремим рядком і сплачується покупцем понад вар-тість затарених у неї товарів. Вартість тари, визнаної умовами до-говору зворотною, до бази оподаткування ПДВ не включається.
Постачальником (підприємством оптової торгівлі) отримана передоплата від покупця (роздрібного торгового підприємства) в рахунок поставки товарів згідно з договором 6800 грн. (у тому числі вартість товарів 5000 грн, вартість тари під товарами — 800 грн, сума ПДВ — 1000 грн). Собівартість товарів, що реалі-зуються, — 4000 грн.
В бухгалтерському обліку зазначені операції будуть відобра-жені в такому порядку (табл. 1).
Таблиця 1
ОБЛІК РЕАЛІЗАЦІЇ ТОВАРІВ У ЗВОРОТНІЙ ТАРІ

з/п Зміст господарської операції Сума, грн Дебет рахунку Кредит рахунку
У постачальника (підприємства оптової торгівлі)
1 Відображено отриману від покупця передоплату в ра-хунок поставки товарів (у тому числі ПДВ — 1000 грн) 6800 311
«Поточні
рахунки
в національній валюті» 681
«Розрахунки
за авансами одержаними»
2 Відображено суму податко-вого зобов’язання по ПДВ, отриману в передоплаті 1000 643
«Податкові зо-бов’язання» 641
«Розрахунки
за податками»
3 Відображено відвантажен-ня в порядку реалізації то-варів покупцеві в сумі пе-редоплати (в тому числі вартість тари — 800 грн і ПДВ — 1000 грн) 6800 361
«Розрахунки з вітчизняними покупцями» 702
«Дохід
від реалізації
товарів»
4 Відображено суму податко-вого зобов’язання по ПДВ (в сумі доходу від реалізації) 1000 702
«Дохід
від реалізації
товарів» 643
«Податкові
зобов’язання»
Продовження табл. 1

з/п Зміст господарської операції Сума, грн Дебет рахунку Кредит рахунку
5 Списано за собівартістю відвантажені (реалізовані) товари 4000 902
«Собівартість реалізованих
товарів» 281
«Товари
на складі»
6 Списано вартість зворотної тари під товарами за закладними цінами 800 902
«Собівартість реалізованих
товарів» 284
«Тара
під товарами»
7 Оприбутковано зворотну тару, одержану від покуп-ця, за закладними цінами 800 284
«Тара
під товарами» 361
«Розрахунки з вітчизняними покупцями»
8 Перераховано з поточного рахунку покупцеві у від-шкодування вартості поверненої тари за закладними цінами 800 361
«Розрахунки з вітчизняними покупцями» 311
«Поточні
рахунки
в національній валюті»
У покупця (підприємства роздрібної торгівлі)
1 Відображено перерахуван-ня грошових коштів поста-чальнику в порядку перед-оплати за товари, що підлягають згідно з дого-вором до поставки (у тому числі ПДВ —1000 грн) 6000 371
«Розрахунки
за виданими
авансами» 311
«Поточні
рахунки в
національній
валюті»
2 Відображено суму подат-кового кредиту по ПДВ 1000 641
«Розрахунки
за податками» 644
«Податковий кредит»
3 Оприбутковано вартість придбаних товарів у сумі передоплати (без ПДВ) 5000 282
«Товари
в торгівлі» 631
«Розрахунки
з вітчизняними постачальни-ками»
4 Оприбутковано вартість зворотної тари під товара-ми за закладними цінами 800 284
«Тара
під товарами» 631
«Розрахунки
з вітчизняними постачальни-ками»
Закінчення табл. 1

з/п Зміст господарської операції Сума, грн Дебет рахунку Кредит рахунку
5 Списано суму раніше нара-хованого податкового кре-диту по ПДВ 1000 644
«Податковий кредит» 631
«Розрахунки
з вітчизняними постачальни-ками»
6 Повернено звільнену з-під товарів тару постачальнику за закладними цінами 800 631
«Розрахунки з вітчизняними постачальни-ками» 284
«Тара
під товарами»
7 Зараховано на поточний рахунок кошти, одержані від постачальника, у від-шкодування вартості поверненої тари 800 311
«Поточні
рахунки
в національній валюті» 631
«Розрахунки
з вітчизняними постачальни-ками»
8 Відображено суму передо-плати (виданого авансу) за товари в погашення забор-гованості перед постачаль-ником 6000 631
«Розрахунки з вітчизняними постачальни-ками» 371
«Розрахунки
за виданими
авансами»

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Особливості обліку тари в торгових підприємствах» з дисципліни «Бухгалтерський облік в галузях народного господарства»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Поняття про інвестиційний проект
Аудит документального оформлення господарських операцій
Суть проблемних позичок та причини їх виникнення
Фонетика, звуки і мовні органи
МЕТОДИ ПРОГНОСТИКИ


Категорія: Бухгалтерський облік в галузях народного господарства | Додав: koljan (06.03.2011)
Переглядів: 2897 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП