ГЕРБЕЛЬ Сергій Миколайович (1856 — р. с. невід.) — держ. діяч, землевласник. Чл. Конституційно-демократичної партії. Походив з Херсон. губ. 1903—04 — харків. губернатор, 1904—12 — нач. управління у справах місц. г-ва МВС Російської імперії, чл. Держ. ради. Під час Першої світової війни — головноуповноважений з постачання продовольством рос. армії. Від 29 трав. 1918 — представник голови Ради міністрів Української Держави при гол. штабі австро-угорських військ в Одесі. Від лип. 1918 — міністр продовольства в уряді Ф.Лизогуба, брав участь у складанні проекту аграрної реформи. Підписав «Записку дев’яти» (жовт. 1918) про необхідність переорієнтації зовн. політики Української Держави на Антанту та встановлення федеративного зв’язку з майбутньою небільшовицькою Росією. Після проголошення Федеративної грамоти 14 листоп. 1918 — голова РМ, де обіймав також посаду міністра земельних справ. У серед. груд. заарештований у Києві укр. респ. владою. Звільнений у лют. 1919, виїхав до Одеси. Подальша доля невідома. Літ.: Дорошенко Д. Історія України 1917—1923, т. 2. Ужгород, 1930; Скоропадський П. Спогади: Кінець 1917 — грудень 1918. К.—Філадельфія, 1995. О.Д. Бойко.
Портрет З. Герберштайна в російському одязі, що був подарований йому великим князем московським Василієм III у 1517. Гравюра А. Хіршфогеля 1547.
про Рос. д-ву, Україну, Литву й Польщу. Ці «Записки…» стали першим докладним описом географії України (деяких її міст, шляхів, річок); на картах є схематичне зображення її тер. Місто Черкаси Г. називає центром козаків, а всіх українців — черкасами. Про Київ він пише як про старовинну столицю Русі, де збереглося багато руїн церков і монастирів, згадує про київ. печери з їх гробницями й мощами св. угодників Божих.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Гербель Сергій Миколайович» з дисципліни «Енциклопедія історії України»