БАГАТОВАЛИКОВОЇ (БАГАТОПРУЖКОВОЇ) КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА
БАГАТОВАЛИКОВОЇ (БАГАТОПРУЖКОВОЇ) КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА, Бабинська культура — археол. к-ра початку пізнього бронзового віку (16—14 ст. до н. е.). Виникла внаслідок трансформації к-р катакомбної культурно-історичної спільності, посиленої контактами із щойно сформованими культ. утвореннями Волго-Уралля. Поширена в степовій і лісостеповій зонах від Дону до Пруту (прит. Дунаю). У Криму та пониззі Дону в цей час створюється споріднена к-ра — кам’янсько-лівенцівська з кам’яними житлами та фортеч-
рибальством. Поховання — в могилах (курганах), влаштовані в неглибоких ямах, часто з кам’яними чи дерев’яними домовинами-зрубами, колодами. Поховані — в зібганому стані, на лівому боці, орієнтовані головою переважно до зх. чи сх. У могилах зрідка є посуд, пряжки, ножі, прикраси, кістки тварин. Літ.: Братченко С.Н. К вопросу о сложении бабинской культуры (многоваликовой керамики). В кн.: Вильнянские курганы в Днепровском Надпорожье. К., 1977; Березанская С.С. Культура многоваликовой керамики. В кн.: Культуры эпохи бронзы на территории Украины. К., 1986. С.Н. Братченко.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «БАГАТОВАЛИКОВОЇ (БАГАТОПРУЖКОВОЇ) КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА» з дисципліни «Енциклопедія історії України»