ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Банківська справа » Аналіз банківської діяльності

Аналіз дохідності операцій із цінними паперами
Для порівняння та оцінки акцій, що обертаються на ринку і є об'єктом інвестицій, використовують ряд показників, суть яких наведено нижче.
Дохід у розрахунку на одну просту акцію позначають усталеним показником EPS (earning per share), який визначається як чистий прибуток на одну акцію (у разі, якщо в статутному фонді емітента є привілейовані акції, слід зменшити суму прибутку, яка розподіляється, на суму виплат за привілейованими акціями).
Поєднання суб'єктивних очікувань багатьох інвесторів формує ринковий попит на акції, унаслідок чого можна визначити співвідношення між їх ринковою ціною та річним доходом на акцію (price to earning ratio, PIE), яке є визначальним для пошуку недооцінених акцій і визначається співвідношенням ринкової ціни акції до її показника EPS.
Крім цих двох показників, для власників суттєвим є показник дивідендного покриття (dividend cover, DC), яке визначається співвідношенням EPS до суми дивіденду на одну просту акцію.
Для оцінки ефективності фінансових інвестицій використовують поняття дохідності інвестицій (simple rate of return, SRR; probability of investments), який є досить простим і тому використовується часто для оцінки діяльності:

де NP — чистий прибуток за певний інтервал часу;
TIC — інвестиційні витрати (вкладення) за цей інтервал часу.
Порівнюючи цей показник із планованим рівнем дохідності, інвестор має можливість зробити висновок, чи справдились його очікування щодо інвестування.
Купонна норма прибутковості — це процентна ставка, за якою власникові облігації виплачується періодичний прибуток.
Відповідно сума періодичного прибутку дорівнює добутку купонної ставки на номінальну вартість облігації і виплачується кожного купонного періоду (раз у рік, півріччя або квартал).
Дата погашення — дата викупу облігації емітентом у її власника (як правило, за номіналом). Дата погашення вказується в умовах випуску облігації. На практиці в аналізі важливу роль відіграє загальний термін обігу (maturity period) облігації, а також дата її купівлі (settlement date).
Для короткострокових боргових ЦП їх розміщення часто здійснюється за ціною, що менше їх номінальної вартості, а погашення — за номінальною вартістю. У цьому разі ЦП на ринку буде продаватися з дисконтом. Норма прибутковості, яку отримає інвестор, залежить від різниці між ціною купівлі — Р і номінальною вартістю N (ціною погашення). Оскільки номінал облігації відомий (або може бути взятий за 100 %), для визначення прибутковості операції досить знати дві величини — ціну купівлі Р (або курс К) на дату проведення операції і термін до погашення в днях — t.
Розрахунок ціни придбання Р дисконтних облігацій здійснюється з урахуванням простих процентів за річною ставкою Y (у будь-який момент до дати погашення, на первинному або вторинному ринку):

де t — число днів до погашення;
Y— річна ставка процентів;
N— номінал;
В — часова база (360 для звичайних; 365 або 366 для точних процентів).

Ціна процентного боргового зобов'язання з виплатою процентів у момент погашення дорівнює поточній вартості майбутніх потоків платежів, розрахованій за простими процентами, яка забезпечує отримання необхідної норми прибутковості (прибутковість до погашення). З урахуванням накопиченого на момент проведення операції доходу S, вартість Ри що відповідає необхідній нормі прибутковості Y, може бути визначена з такого співвідношення:

де t — число днів до погашення.
При Y = г ринкова вартість зобов'язання на момент випуску буде рівна номіналу (тобто Р\ = N). При Y > г, відповідно Р\ < N, і борговий ЦП буде розміщуватися з дисконтом, а у випадку Y< г— з премією (тобто Р\ > N). Оскільки випуск облігацій передбачає реєстрацію умов їх випуску із заздалегідь оголошеною дохідністю, на практиці часто трапляються випадки, коли у зв'язку зі змінами на дату реалізації облігацій норми прибутковості, якої вимагають інвестори, процентні облігації навіть у випадку первинного розміщення розміщуються не за номінальною вартістю, а з дисконтом (якщо вимагається вища дохідність від оголошеної) або з премією (якщо інвестори задовольняються дохідністю, нижчою від оголошеної).
На дату, що не збігається з датою початку розміщення, ринкова вартість боргового ЦП з урахуванням накопиченого доходу може відхилятися від номінальної вартості. Подібні відхилення на дату операції заведено котирувати у процентах до номінальної вартості ЦП. При цьому оголошена ставка доходу за зобов'язанням г показується окремо. Курсова вартість К боргового зобов'язання визначається при цьому як:

Де т— кількість днів до погашення; V— номінальна вартість; S — абсолютна величина доходу, накопичена до дати здійснення операції. о Оскільки величина S може бути знайдена зі співвідношення:

де t — кількість днів від моменту випуску до дати операції, повна ринкова вартість Р\ боргового ЦП може бути також визначена як сума номінальної вартості ЦП Nта накопиченого процентного доходу S:

Розрахунок дохідності короткострокових облігацій, які розміщуються з дисконтом, здійснюється за формулою простих процентів. У цьому випадку формула для визначення прибутковості короткострокового зобов'язання може мати такий вигляд:

де t — число днів до погашення;
Р — ціна купівлі;
N—номінал;
К — курсова вартість;
В — часова база (360 — для звичайних; 365 або 366 — для точних процентів).

У цьому разі доцільно використовувати ефективну річну ставку ref.


де rn — номінальна річна процентна ставка;
к — кількість нарахувань процентних доходів за рік.
Якщо короткострокова безкупонна облігація купується з метою подальшої реалізації (тобто для проведення арбітражних операцій), її прибутковість визначається цінами і термінами купівлі-продажу:

У цьому випадку в момент за ti днів до погашення ціна перепродажу Рг, Що забезпечує отримання необхідної норми прибутковості Y, визначається з такого співвідношення:

де Р — ціна купівлі;
t — число днів до погашення в момент купівлі;
h — число днів до погашення в момент перепродажу.
Розглянемо питання визначення дохідності за процентними борговими цінними паперами, які розміщуються за номінальною вартістю, а проценти виплачуються в момент погашення. До цього виду цінних паперів, відносять, як правило, депозитні (ощадні сертифікати) банків, короткострокові облігації, а також піксель з нарахуванням процентів. Для простоти далі розглянемо прибутковість тільки для депозитних сертифікатів.
Дохід за сертифікатом виплачується в момент погашення разом з основною сумою боргу, виходячи з обумовленої при розміщенні сертифіката процентної ставки г.
З урахуванням введених раніше позначень, абсолютний розмір доходу за сертифікатом S може бути визначений так:

де N— номінал;
г — процентна ставка за сертифікатом;
t — термін до дати погашення в днях;
В — часова база (360 — для звичайних; 365 або 366 — для точних відсотків).
Відповідно річна прибутковість до погашення Y, обчислена за формулою простих відсотків, буде дорівнювати:

З цього випливає, що коли зобов'язання розміщене за номіналом і пред'явлене до погашення у визначений термін, його прибутковість буде рівна оголошеній ставці процентів (тобто Y = г).
Якщо сертифікат продається (купується) між датами випуску і погашення, абсолютна величина прибутку S буде розподілена між покупцем і продавцем відповідно до ринкової ставки (норми прибутковості покупця) Y за аналогічними ЦП на даний момент часу і пропорційна терміну володіння ЦП кожною зі сторін. Частина прибутку, належна покупцеві (S2) за термін h, що залишився до дати погашення, дорівнюватиме:

де h — число днів від моменту купівлі до дати погашення сертифіката.
Відповідно продавець отримає величину доходу S
Si=S-Sz.
Зазначені співвідношення відображають ситуацію рівноваги на ринку (тобто «справедливого» розподілу доходів відповідно до ринкової ставки Y і пропорційно терміну володіння ЦП кожною зі сторін). Будь-яке відхилення в той чи інший бік спричинить перерозподіл доходу на користь одного з учасників операції. Не-
важко помітити, що при г < Y накопичений прибуток продавця буде нижчим за обіцяний за умовами випуску.
Гранична величина ринкової ставки Y, за якої продавець ЦП все ще отримує прибуток, повинна задовольняти нерівності:

де г — ставка за сертифікатом;
Y— ринкова ставка;
К — число днів до погашення в момент купівлі; п :І — число днів до погашення в момент перепродажу.
При цьому прибутковість операції для продавця буде дорівнювати:
Під час періодичних купонних виплат за борговими ЦП доводиться оцінювати у часі не одиничні грошові суми, а потоки грошових коштів. Обчислення дисконтованої оцінки сум грошових коштів у цьому випадку здійснюється через використання відповідних формул для кожного елемента грошового потоку. Елемент грошового потоку заведено позначати CF (від cash flow), де к— номер періоду, в який розглядається грошовий потік. Грошовий потік, який складається з однакових грошових сум, називається ануїтетом.
У випадку п рівних за обсягом купонних виплат формула для суми процентних виплат PV% за купонною облігацією, що має п купонів, буде мати вигляд:

а сумарний грошовий потік інвестору, включаючи погашення, становитиме:

де PVn — поточна вартість номінала N цінного папера;
PV% — поточна вартість усіх процентних виплат;
d — ставка дисконтування;
CFk — абсолютна вартість к-і процентної виплати.
Аналогічна формула використовується для оцінки поточної вартості нескінченного (за часом) потоку грошових коштів (наприклад, за привілейованими акціями), яка обчислюється підсумовуванням нескінченного ряду (припускаючи, що CFk= CF= const):

У разі короткотермінового володіння цінними паперами, за якими, наприклад, дохід від зазначеного володіння складається із можливих дивідендних або процентних виплат D і зміни курсової вартості ЦП, дохідність становить:

де Sin — ціна купівлі ЦП;
Sout — ціна продажу ЦП;
t — кількість днів володіння ЦП;
В — часова база (360 — для звичайних; 365 або 366 — для точних процентів).
3a межами цього розділу залишились питання формування оптимального портфеля цінних паперів, виходячи зі співвідношення «ризик-дохідність», моделі оцінки активів, питання фундаментального та технічного аналізу на ринку цінних паперів, питання оподаткування та ряд інших питань, які теж можна розглядати з погляду аналізу діяльності комерційного банку на ринку ЦП.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Аналіз дохідності операцій із цінними паперами» з дисципліни «Аналіз банківської діяльності»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Аудит додаткового капіталу
Загальна характеристика витрат на організацію телекомунікацій
ПРИЗНАЧЕННЯ, СТАТУС ТА ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКУ
ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА СПЕЦИФІКА ДІЯЛЬНОСТІ ОКРЕМИХ ВИДІВ КОМЕРЦІЙ...
Повседневный опыт и научное знание


Категорія: Аналіз банківської діяльності | Додав: koljan (02.04.2012)
Переглядів: 803 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП