Порядок перерахунку звітності іноземних дочірніх компаній в національну валюту (оскільки вона відноситься до консолідованої звітності), у Франції до 1986 р. не був законодавчо врегульований. Правила, прийняті в 1986 р., не визначили будь-якої особливої методології. В даний час існує багато варіантів обліку трансляційних операцій. На практиці більшість компаній використовує курс на кінець звітного періоду для перерахунку балансу, з віднесенням різниць на рахунок капіталу, і середній курс для складання звіту про прибутки та збитки. Щоб з'ясувати, який порядок перерахунку застосовується в організації, слід звернутися до її облікової політики. Правила складання звітності в іноземній валюті призводять до необхідності валютного коригування, що відображається в балансі. Непогашені грошові активи і пасиви, виражені в іноземній валюті, повинні бути враховані за заключною оцінкою на кожну звітну дату. Якщо виникає перерахований (трансляційний) прибуток, то він відображається в обліку як -362-
г Розділ 8. Особливості обліку коштів, розрахунків та інших активів довгостроковий відстрочений кредит (остання позиція в розділі пасивів в балансі) і списується тільки після закриття рахунку. Якщо в результаті перерахунку утворюється збиток, то він відображається в обліку як відстрочені витрати (остання позиція активу в балансі). Зазвичай в балансі утворюється резерв в кореспонденції з дебетом рахунків прибутків та збитків. Основний довідник з бухгалтерського обліку Франції містить рекомендації, на підставі яких обліковуються валютні кошти та зобов'язання. Останні можуть бути перераховані за одним із наступних курсів: ■=> що використовується як базовий для переговорів; ■=> на день виконання замовлення; <=> на день виставлення рахунку; ■=> на день прийняття рахунку до сплати. Операції з іноземною валютою перераховуються по окремому курсу на дату їх здійснення. В кінці року монетарні статті перераховуються по курсу на день закриття балансу.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Облік операцій в іноземній валюті в Франції» з дисципліни «Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах»