ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ — н.-д. та прикладна установа в структурі апарату Верховної Ради України. Ств. 7 жовт. 1994. Осн. завдання ін-ту: участь у фундаментальних та прикладних дослідженнях у сфері держ. управління сусп-вом і законопроектних робіт; координація участі наук. установ. та ін. орг-цій у законотворчій діяльності ВР України; розробка концепції розвитку законодавчої системи України та
Друковані праці Інституту з вивчення СРСР: Д. Соловей «Україна в системі совєтського колоніялізму». Мюнхен, 1959. Обкладинка. М. Ковалевський «Опозиційні рухи в Україні і національна політика СССР». Мюнхен, 1955. Обкладинка; Г. Сова «До історії большевицької дійсності». Мюнхен, 1955. Обкладинка; Ф. Пігідо «Україна під большевицькою окупацією». Мюнхен, 1956. Обкладинка.
488 ІНСТИТУТ
проектів програм законодавчої діяльності ВР України; аналіз практики застосування законів та ефективності їх дії, внесення пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства; порівняльне дослідження систем законодавства ін. країн, а також оптимальних шляхів зближення нац. законодавства із зарубіжним законодавством та міжнар. правом; розробка найбільш важливих законопроектів, проведення наук.-правової експертизи проектів окремих законодавчих актів, надання наук.-методичної допомоги к-там ВР України в здійсненні законодавчої та контрольної діяльності; участь у підготовці до видання ВР України законодавчих актів та спец. юрид. літ. Н.-д. та законопроектна робота ін-ту поєднується з видавничою діяльністю. Ін-т є офіц. видавцем багатотомного зб. «Закони України». Ін-том випущено низку монографій та збірників наук. праць: «Вдосконалення законодавства України в сучасних умовах» (1996), «Конституція України — основа подальшого розвитку законодавства», «Проблеми державно-правової реформи в Україні» (обидві — 1997), «Законодавство України та міжнародне право: проблеми гармонізації», «Коментар до Конституції України», довідник «Вчені-юристи України» (усі — 1998) тощо. У структурі ін-ту — 7 наук. відділів та 4 сектори, аспірантура. В.Ф. Опришко.
фікацію нижчого рівня (торг. агенти, статистики, митні та консульські агенти). Курс навчання був розрахований на 3 роки. В ін-ті викладали 52 фахівці з різних галузей знань — професори І.Бабат, О.Покровський, А.Горовцов, П.Кованько, Б.Лічков, А.Жилін, В.Петров, П.Сльозкін та ін. Невдовзі після створення ін-ту почався процес його «реорганізації», який закінчився ліквідацією ін-ту, що пов’язано насамперед із припиненням будьякої зовнішньополіт. діяльності УСРР та «добровільною» передачею відповідних повноважень РСФРР. 18 жовт. 1922 ЦК КП(б)У ухвалив постанову «Про згортання апарату Наркомату закордонних справ», внаслідок якої 20 верес. 1923 Наркомат закордонних справ був ліквідований. І.з.з. було спочатку перетворено на технікум зовн. зносин, а влітку 1923 — на торг. технікум. Професорів, які протестували проти цих реорганізацій, було звільнено. Літ.: Гайдуков Л.Ф. Щоб працювати на її честь і на її славу. Підготовка дипломатичних кадрів в Україні: маловідомі факти. «Політика і час», 1998, № 2. В.П. Скоткіна.
секторів: 1) довідкової істор. літ.; 2) історії катол. церкви (див. Католицизм); 3) регіональних досліджень; 4) істор. полоністики. При ін-ті працює Центр удосконалення викладання та досліджень історії, є б-ка та архів. Метою ін-ту є поглиблення рівня наук. досліджень у галузі істор. науки та спеціальних історичних дисциплін. Ін-т впроваджує нові методики істор. досліджень (усна історія, просопографія, застосування мат. методів, контентаналіз істор. текстів, аналіз демографічної статистики, методика фокус-групових дискусій), популяризує кращі здобутки класичної укр. та зх. істор. науки, налагоджує зв’язки з укр. та зарубіжними наук. установами, які досліджують історію Центр. та Сх. Європи. Особливістю діяльності закладу є поєднання академічної та викладацько-методичної діяльності. Ін-т має свою наук.тех. раду, з 1996 видає наук. ж. «Україна модерна». Постійно проводить конф. та семінари, присвячені проблемам історії Центр.-Сх. Європи, займається видавничою справою.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ» з дисципліни «Енциклопедія історії України»