Організована громадськістю Галичини з нагоди 100-річчя повстання Т.Костюшка з метою демонстрації місцевих культ. та цивілізаційних здобутків. Орг. к-т очолив кн. А.Сапєга. Відкрилася 5 черв. 1894 на тер. Стрийського парку у Львові. За короткий час виставку відвідали сотні тисяч осіб, у т. ч. імп. Франц-Йосиф I. Мала широке міжнар. визнання. У Г.к.в. брали участь також укр. т-ва, зокрема «Боян», «Зоря», «Дністер», «Народна Рада», «Народна торгівля», Наукове товариство імені Шев-
ченка, «Просвіта», «Руська бесіда», Руське пед. т-во, яке для власних експозицій збудувало окремий павільйон. Укр. орг. к-т очолив В.Шухевич. Укр. громадськість відіграла значну роль в організації етногр. від. виставки; вироби укр. майстрів і підприємців були широко представлені також в ін. її відділах. Створена Я.Стикою і В.Коссаком спеціально для виставки панорама бою загонів Т.Костюшка з рос. військом під с. Рацлавіце 1794 нині експонується у м. Вроцлав (обидва в Польщі). Літ.: Загальна вистава краєва у Львові 1894 р. під протекторатом Наймилостивішого Цісаря і Короля Франца Йосифа I: Каталог вистави шкіл народних і середніх галицьких з поглядом на розвиток шкіл народних і середніх в Галичині від року 1868— 1894. Львів, 1894; Провідник по виставі краєвій у Львові з особливим оглядом на відділ етнографічний і на павільйон руських народних товариств. Львів, 1894; Провідник по павільйоні руських народних товариств на виставі краєвій у Львові. Львів, 1894. І.П. Чорновол.
вання. Титул галицьких митрополитів було приєднано до титулу митрополитів київських. На пд.-зх. землях Г.м., що відійшли до Молдови, виникла правосл. митрополія Сучавська, яка захищала інтереси правосл. нас. Галичини до 16 ст. Літ.: Тихомиров Й. Галицкая митрополия. СПб., 1895; Чубатий М. Історія християнства на Руси-Україні, т. 1—2. Рим—Нью-Йорк, 1965—76; Грушевський М. Історія України-Руси, т. 3. К., 1993. М.І. Гайковський.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ГБЛИЦЬКА КРАЙОВА ВИСТАВКА 1894» з дисципліни «Енциклопедія історії України»