Аналіз показників фінансової стійкості підприємства
Аналіз фінансової стійкості підприємства здійснюється за даними балансу підприємства, характеризує структуру джерел фінансування ресурсів підприємства, ступінь фінансової стійкості і незалежності підприємства від зовнішніх джерел фінансування діяльності. Аналіз фінансової стійкості підприємства здійснюється шляхом розрахунку таких показників (коефіцієнтів): коефіцієнта автономії, коефіцієнта фінансування, коефіцієнта забезпеченості власними оборотними засобами та коефіцієнта маневреності власного капіталу. Коефіцієнт автономії (Кавт) розраховується як відношення власного капіталу підприємства до підсумку балансу підприємства і показує питому вагу власного капіталу в загальній сумі засобів, авансованих у його діяльність.
.
Нормативне значення коефіцієнта автономії 0,5. Якщо коефіцієнт автономії більший за 0,5, тоді сума власних засобів підприємства більше половини усіх засобів, яке має підприємство. Цей показник важливий для кредиторів, вони повинні бути впевненими, що весь позичений капітал може бути компенсований власністю підприємства. Збільшення коефіцієнта автономії вказує на підвищення фінансової стійкості підприємства і зменшення залежності від позикових засобів. Коефіцієнт фінансування (Кф) розраховується як співвідношення залучених та власних засобів і характеризує залежність підприємства від залучених засобів.
.
Нормативне значення коефіцієнту фінансування –– 1. Значення цього показника менше 1 вказує на підвищення фінансової стійкості підприємства. Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами (Кзв) розраховується як відношення величини чистого оборотного капіталу до величини оборотних активів підприємства і показує забезпеченість підприємства власними оборотними засобами.
.
Нормативне значення коефіцієнта – 0,1. Збільшення цього показника свідчить про поліпшення фінансового стану підприємства. Коефіцієнт маневреності власного капіталу (Км) показує, яка частина власного капіталу використовується для фінансування поточної діяльності, тобто вкладена в оборотні засоби, а яка –– капіталізована. Коефіцієнт маневреності власного капіталу розраховується як відношення чистого оборотного капіталу до власного капіталу.
.
Нормативне значення коефіцієнта маневреності власного капіталу дорівнює нулю.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Аналіз показників фінансової стійкості підприємства» з дисципліни «Економічний аналіз»