Статистика
Онлайн всього: 5 Гостей: 5 Користувачів: 0
|
|
Матеріали для курсової |
ПРОДЮСЕР
| 22.04.2014, 14:37 |
ПРОДЮСЕР [англ. Producer від англ. Produce — проводити] — довірена особа фірми, що здійснює весь фінансовий контроль у процесі постановки фільму. Продюсер — ключова фігура сучасного голлі-вудського кіновиробництва. Безпосередньо він знаходить гроші на постановку і відповідно саме він тримає в руках під контролем усі стадії філь-мовиробництва від закупівлі сценарію, підготовчого періо-
ду, знімального процесу, просування і прокату.
Наприкінці 20-х років після об'єднання провідних кіно-фірм у монополістичну асоціацію, Голлівуд перетворився на гігантську фабрику, яка щорічно виробляє декілька сотень фільмів. Продюсери всіма силами прагнули уподібнити кіностудію промисловому підприємству з виробництва консервів, черевиків чи автомобілів, де б можна було на практиці застосувати систему форда або Тейлора. Звідси бере початок розчленовування процесу створення фільму на окремі не пов'язані між собою етапи і широке застосування конвеєрної системи.
Режисери втратили минулі повноваження і не відповідали за фільм у цілому. Контроль над створенням картин перейшов у руки продюсера, що представляє інтереси фінансистів. Цей чиновник, який дбає насамперед про комерційну рентабельність виробництва, стає ключовою фігурою в американській кінематографії. Це він, врешті-решт, затверджує сценарій, акторів, комплектує знімальну групу і навіть впливає на прокат фільму. У 1927 році в Голлівуді було всього 34 про-
дюсери, які випускали 743 картини на рік. До 1937 року кількість продюсерів збільшилася до 220, а випускали вони тільки 408 картин.
З діяльністю продюсера безпосередньо пов'язані такі поняття, як промоушн, просування, розкручування, реліз. Вдалий хід, знайдений у подачі розкручування фільму, може стати причиною успіху, як і навпаки, призвести до провалу. Часто режисери, особливо відомі, бажаючи реалізувати ідеї і при цьому тримати нитки керівництва, стають продюсерами (іноді досить успішно). Талант продюсера порівнянний з режисерським (Спілберг, Лукас, Коппола). Диктат від цього нітрохи не менший: відомий випадок, коли Спілберг не порахувався з витратами і відправив половину знятого фільму до корзини, наказавши режисеру Земекісу змінити головного виконавця фільму «Назад у майбутнє» на М.Дж. Фокса.
Людина, що відповідає за підбір фахівців, фінансування робіт та їх технічне забезпечення, називається продюсером. Якщо задум йому сподобається, він запропонує сценаристу або кінодраматургу, який писатиме сценарій картини, по-
236
237
дати йому його коротку версію (синопсис). Ця версія повинна містити ключові моменти сюжету і опис головних персонажів, а також намітки найбільш важливих сцен.
Продюсер зобов'язаний стежити за всіма етапами кіновиробництва, але основне навантаження лягає на нього, як правило, на початковій і завершальній стадіях процесу. Після того як він визначив тему майбутнього фільму та відібрав людей, які будуть над ним працювати, його головне завдання полягає в тому, щоб забезпечити виконання графіка робіт у рамках встановленого бюджету. Кращі продюсери мають нюх на перспективний сюжет і ділову хватку при реалізації проекту.
Оскільки у продюсерів так багато турбот, їм допомагають спеціально підібрані команди. Виконавчий продюсер допомагає роздобути кошти на поста-
новку картини. У цій ролі часто виступають режисери з бездоганною касовою репутацією, на зразок С. Спілберга.
Помічник продюсера,
як правило, тримає під контролем графік зйомок на кіностудії або на натурі. їм допомагає директор картини, що інформує продюсера про хід робіт над фільмом.
Фільми про роботу і життя продюсерів: «Останній магнат», «Телемагнат», «Гравець». |
Категорія: Кінословник | Додав: koljan
|
Переглядів: 380 | Завантажень: 0
|
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
|
|
|