ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Бухгалтерський облік » Бухгалтерський облік

Зміст окремих статей балансу
Характеристика статей пасиву

У статті «Статутний капітал» наводиться зафіксова-на в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників) до капіталу під-приємства.
У статті «Пайовий капітал» наводиться сума пайових внесків членів спілок та інших підприємств, що переба-чена установчими документами.
У статті «Додатковий вкладений капітал» акціонерні товариства показують суму, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість.
У статті «Інший додатковий капітал» відображаються сума дооцінки необоротних активів, вартість активів, безкоштовно отриманих підприємством від інших юридич-них або фізичних осіб, та інші види додаткового капі-талу.
У статті «Резервний капітал» наводиться сума ре-зервів, створених відповідно до чинного законодавст-ва або установ-
чих документів за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства.
У статті «Нерозподілений прибуток (непокритий зби-ток)» відображається або сума прибутку, яка реінвесто-вана у підприємство, або сума непокритого збитку. Сума непокритого збитку наводиться в дужках та вираховуєть-ся при визначенні підсумку власного капіталу.
У статті «Неоплачений капітал» відображається сума заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу. Ця сума наводиться в дужках і ви-раховується при визначенні підсумку власного капіталу.
У статті «Вилучений капітал» господарські товарис-тва відображають фактичну собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учас-ників. Сума вилученого капіталу наводиться в дужках і підлягає вирахуванню при визначенні підсумку власного капіталу.
У складі забезпечень наступних витрат і платежів відображаються нараховані у звітному періоді майбутні витрати та платежі (витрати на оплату майбутніх відпу-сток, гарантійні зобов’язання тощо), величина яких на дату складання балансу може бути визначена тільки шля-хом попередніх (прогнозних) оцінок, а також залишки коштів цільового фінансування і цільових надходжень, які отримані з бюджету та інших джерел.
У статті «Довгострокові кредити банків» показуєть-ся сума заборгованості підприємства банкам за отрима-ними від них позиками, яка не є поточним зо-бов’язанням.
У статті «Інші довгострокові фінансові зо-бов’язання» наводиться сума довгострокової заборгова-ності підприємства щодо зобов’язання із залучення по-зикових коштів (окрім кредитів банків), на які нараховуються відсотки.
У статті «Відстрочені податкові зобов’язання» по-казується сума податків на прибуток, що підлягають сплаті в майбутніх періодах внаслідок тимчасової різ-ниці між обліковою та податковою базами оцінки.
У статті «Інші довгострокові зобов’язання» показу-ється сума довгострокових зобов’язань, які не можуть бути включені до інших статей розділу «Довгострокові зобов’язання».
У статті «Короткострокові кредити банків» відобра-жається сума поточних зобов’язань підприємства перед банками за отриманими від них позиками.
У статті «Поточна заборгованість за довгостроко-вими зобов’язаннями» показується сума довгострокових зобов’язань, яка підлягає погашенню протягом дванад-цяти місяців з дати балансу.
У статті «Векселі видані» показується сума забо-ргованості, на яку підприємство видало векселі на забезпечення поста-
вок (робіт, послуг) постачальників, підрядчиків та інших кредиторів.
У статті «Кредиторська заборгованість за товари, роботи
і послуги» показується сума заборгованості постача-льникам
і підрядчикам за матеріальні цінності, виконані ро-боти та отримані послуги (крім заборгованості, за-безпеченої вексе-
лями).
У статті «Поточні зобов’язання за одержаними аванса-
ми» відображається сума авансів, одержаних від інших осіб
у рахунок наступних поставок продукції, виконання робіт (послуг).
У статті «Поточні зобов’язання із розрахунків з бюджетом» показується заборгованість підприємства за усіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства.
У статті «Поточні зобов’язання з позабюджетних платежів» показується заборгованість за внесками до позабюджетних фондів, передбачених чинним законодавст-вом.
У статті «Поточні зобов’язання зі страхування» ві-дображається сума заборгованості за відрахуваннями до пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхуван-ня майна підприємства та індивідуальне страхування йо-го працівників.
У статті «Поточні зобов’язання за розрахунками з учасниками» відображається заборгованість підприємства його учасникам (засновникам), повњ’язана з розподілом прибутку (дивіденди тощо) і формуванням статутного ка-піталу.
У статті «Поточні зобов’язання із внутрішніх розрахунків» відображається заборгованість підприєм-ства пов’язаним сторонам та кредиторська заборгова-ність з внутрішньовідомчих розрахунків.
У статті «Інші поточні зобов’язання» відображають-ся суми зобов’язань, які не можуть бути включеними до інших статей, наведених у розділі «Поточні зо-бов’язання».
До складу доходів майбутніх періодів включаються доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів.

Характеристика статей активу

У статті «Нематеріальні активи» відображається ва-ртість об’єктів, які віднесені до складу нематеріаль-них активів згідно з відповідними положеннями (станда-ртами). У цій статті наводяться окремо первісна та залишкова вартість нематеріальних активів, а також на-рахована у встановленому порядку сума зносу. Залишкова вартість визначається як різниця між первісною вартіс-тю і сумою зносу.
У статті «Незавершене будівництво» показується вартість незавершеного будівництва (включаючи уста-ткування для
монтажу), що здійснюється для власних потреб під-приємст-
ва, а також авансові платежі для фінансування тако-го будівництва.
У статті «Основні засоби» наводиться вартість пла-сних та отриманих на умовах фінансового лізингу об’єктів і орендованих цілісних майнових комплексів, які віднесені до складу основних засобів згідно з від-повідними положеннями (стандартами). У цій статті та-кож наводиться вартість інших необоротних матеріальних активів.
У даній статті наводяться окремо первісна (пере-оцінена) вартість, сума зносу основних засобів та їх залишкова вартість. До підсумку балансу включається залишкова вартість, яка визначається як різниця між первісною (переоціненою) вартістю основних засобів і сумою їх зносу на дату балансу.
У статті «Довгострокові фінансові інвестиції» ві-дображаються фінансові інвестиції на період більше од-ного року, а також усі інвестиції, які не можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент. У цій статті виділяються фінансові інвестиції, які згідно з відпо-відними положеннями (стандартами) обліковуються мето-дом участі в капіталі.
У статті «Довгострокова дебіторська заборгова-ність» показується заборгованість фізичних та юридич-них осіб, яка не виникає в ході нормального операцій-ного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу.
У статті «Відстрочені податкові активи» відобража-ється сума податку на прибуток, що підлягає відшкоду-ванню в наступних періодах унаслідок тимчасової різни-ці між обліковою та податковою базами оцінки.
У статті «Інші необоротні активи» наводяться суми необоротних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розділу «Необоротні активи».
У статті «Виробничі запаси» показується вартість запасів сировини, основних і допоміжних матеріалів, палива, покупних напівфабрикатів і комплектуючих виро-бів, запасних частин, тари, будівельних матеріалів та інших матеріалів, призначених для споживання в ході нормального операційного циклу.
У статті «Тварини на вирощуванні та відгодівлі» відображається вартість: дорослих тварин на відгодівлі і в нагулі, птиці, звірів, кролів, дорослих тварин, вибракуваних із основного стада для реалізації, та мо-лодняка тварин.
У статті «Незавершене виробництво» показуються ви-трати на незавершене виробництво і незавершені роботи (послуги).
У статті «Готова продукція» показуються запаси ви-робів на складі, обробка яких закінчена та які пройшли випробування, приймання, укомплектовані згідно з умо-вами договорів із замовниками і відповідають технічним умовам і стандартам. Продукція, яка не відповідає на-веденим вимогам (крім браку), та роботи, які не прийн-яті замовником, показуються у складі незавершеного ви-робництва.
У статті «Товари» показується вартість товарів, які придбані підприємствами для наступного продажу.
У статті «Векселі одержані» показується заборгова-ність покупців, замовників та інших дебіторів за від-вантажену продукцію (товари), виконані роботи та нада-ні послуги, яка забезпечена векселями.
У статті «Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги» відображається заборгованість покуп-ців або замовників за надані їм продукцію, товари, ро-боти або послуги (окрім заборгованості, яка забезпече-на векселем). У підсумок балансу включається чиста реалізаційна вартість, яка визначається шляхом вираху-вання з дебіторської заборгованості резерву сумнівних боргів.
У статті «Дебіторська заборгованість за розрахун-ками з бюджетом» показується дебіторська заборгова-ність фінансових і податкових органів, а також пере-плата за податками, зборами та іншими платежами до бюджету.
У статті «Дебіторська заборгованість за виданими авансами» показується сума авансів, наданих іншим під-приємствам у рахунок наступних платежів.
У статті «Дебіторська заборгованість з нарахованих доходів» показується сума нарахованих дивідендів, про-центів, роялті тощо, що підлягають надходженню.
У статті «Дебіторська заборгованість із внутрішніх розрахунків» показується заборгованість пов’язаних сторін та дебіторська заборгованість із внутрішньові-домчих розрахунків.
У статті «Інша дебіторська заборгованість» показу-ється заборгованість дебіторів, яка не може бути вклю-чена до інших статей дебіторської заборгованості та яка відображається у складі оборотних активів.
У статті «Поточні фінансові інвестиції» відобража-ють фінансові інвестиції на строк, що не перевищує один рік, які можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент (крім інвестицій, які є еквівалентами гро-шових коштів).
У статті «Грошові кошти та їх еквіваленти» відо-бражаються кошти в касі, на поточних та інших рахунках у банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів. У цій статті окремо наводяться кошти в національній та іно-земній валютах. Кошти, які не можна використати для операцій протягом одного року, починаючи з дати балан-су або протягом операційного циклу внаслідок обмежень, слід виключати зі складу оборотних активів та відобра-жати як необоротні активи.
У статті «Інші оборотні активи» відображаються су-ми оборотних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розділу «Оборотні активи».
У складі витрат майбутніх періодів відображаються витрати, що мали місце протягом поточного або попере-дніх звітних періодів, але належать до наступних звіт-них періодів.
Подальше розкриття окремих статей балансу в примі-тках до звітності здійснюється згідно з відповідними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Зміст окремих статей балансу» з дисципліни «Бухгалтерський облік»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Теорема іррелевантності
Чергування голосних і приголосних
Банки в ролі андеррайтерів
Мешканці верхніх поверхів старіють швидше, ніж їх сусіди знизу
Звіт про прибутки та збитки


Категорія: Бухгалтерський облік | Додав: koljan (27.02.2011)
Переглядів: 1463 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП