Зупинення справи При позитивному з’ясуванні питання про підсудність
суддя з’ясовує, чи немає підстав для закриття справи чи її зупинення. Рішення про зупинення справи можливе у двох випадках: 1) коли з’ясується, що обвинувачений зник і місцеперебуван_______________ 1
Більш детально ці питання розглянуті в главі «Підсудність».
22
Глава 2. Попередній розгляд справи суддею
ня його невідоме; 2) у разі захворювання обвинуваченого, що виключає можливість його участі в судовому розгляді справи. У першому випадку суддя виносить постанову про зупинення провадження до розшуку обвинуваченого, в другому – зупиняє провадження у справі до його видужання (ч.І, 2 ст.249 КПК). При наявності двох та більше обвинувачених (а підстави для зупинення провадження стосуються не всіх їх) суддя, коли це не може негативно відбитися на всебічності, повноті і об’єктивності дослідження та вирішення справи, має прво виділити справу щодо таких обвинувачених (ч.2 ст.26 КПК) та зупинити виділену справу. Якщо підставою зупинення справи є та, що обвинувачений зник і місцеперебування його невідоме, суддя тією ж постановою може оголосити розшук обвинуваченого, а при наявності достатніх для цього підстав, – обрати як запобіжний захід взяття під варту (ст.155 КПК). Факт захворювання обвинуваченого, що виключає можливість його участі в судовому розгляді справи, засвідчується довідкою лікаря, оскільки при попередньому розгляді справи судово-медичну чи судово-психіатричну експертизу суддя не має права призначити. Постанова про зупинення справи оскарженню не підлягає, на неї не може бути внесено подання прокурора (ч.4 ст.249 КПК).
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Зупинення справи При позитивному з’ясуванні питання про підсудність» з дисципліни «Судовий розгляд кримінальної справи»