Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
|
Матеріали для курсової |
ПРИГОДНИЦЬКИЙ ФІЛЬМ
| 22.04.2014, 11:00 |
ПРИГОДНИЦЬКИЙ ФІЛЬМ [англ. Adventure Film] — жанр пригодницького кіно розрахований виключно на розважання публіки. Зазвичай це фільми з невибагливим
сюжетом, де ведуть боротьбу добро і зло. Дія розгортається стрімко і складається здебільшого з видовищних погонь, по-рятунків та бійок. Тут можуть бути присутніми й гумор, і любовні пригоди, але вони відіграють другорядну роль. Усе, що вимагається від глядача, це відкинутися на спинку крісла і насолоджуватись. У всіх інших жанрах динаміка дії не така важлива. У пригодницьких стрічках вона вирішує все.
Початок популярності пригодницького кіно припадає на створення таких серіалів, як «Небезпечні пригоди Поліни» (1914) з Перл Вайт у головній ролі. Щотижня на екрани виходила чергова серія, де всілякі злодії вигадували нові підступи відважним героїням. Схожі сюжети фігурували і в багатьох інших серіалах, а також у картинах класу «В» вже у добу звукового кіно.
У 1920-ті роки жанр пригодницького кіно помітно ускладнився завдяки таким виконавцям, як Д. Фербенкс. Цей атлетичний, чарівний та дотепний актор ідеально відповідав образу безшабашного шукача пригод. Фербенкс швидко перетворився на одного з популярних голлівудських акторів
того часу. Свій розкутий стиль він переніс на багатьох улюблених екранних персонажів, включно з Робіном Гудом, д'Ар-таньяном, багдадським злодієм і чорним піратом.
Одним з його коронних персонажів був Зорро, таємничий месник у масці, який захищав у 1830-ті роки бідних селян від жадібних і жорстоких землевласників. Такі картини, як «Знак Зорро» (1920) і «Дон Ку, син Зорро» (1925), являли собою вдале поєднання вестерну та історичної мелодрами, де герої змінили револьвери на шпаги. З того часу образ Зорро втілювався у десятках голлівудських та європейських фільмів. Найпомітнішим серед них став рімейк «Знаку Зорро» (1940) з Тайроном Пауером у головній ролі.
Але справжнім спадкоємцем слави Фербенкса в епоху звукового кіно став Е. Флінн. Цей блискучий австралієць знявся у багатьох історичних бойовиках на зразок «Атаки легкої кавалерії» (1936), а також у низці вестернів і картин на воєнну тему. Але найзнаменитішою була його роль легендарного розбійника з Шервудського лісу у фільмі «Пригоди Робіна Гуда».
184
185
Пригодницькі стрічки, дія яких відбувається в минулі історичні епохи, завжди мали популярність у любителів кіно. Костюми, антураж і зброя давно минулих днів сприяли ще більшій привабливості самої дії і допомагали глядачам поринути у сюжет. У багатьох картинах робилися спроби відтворити епоху.
Шпигунська тема завжди була улюбленою темою пригодницького кіно. Гретта Гарбо у фільмі «Мата Харі» (1931) зіграла роль німецької шпигунки часів Першої світової війни, а низка пізніших картин розвинула шпигунську тему вже на матеріалі війни з Гітлером. У 1950-ті роки, у період швидкого охолодження відносин між США та СРСР, з'явилися такі картини, як «Мій син Джон» (1952), які відображали антикомуністичну істерію того часу. Однак, інші шпигунські фільми трактували цю тему з чималим гумором. Серед них можна виокремити картину А. Хічкока «На північ крізь північний захід» (1959), де якийсь бізнесмен (К. Грант) стає мішенню банди зрадників, очолюваної ворожим агентом (Д. Мейсон).
Схожий напівсерйозний підхід був використаний і у три-
валому серіалі, присвяченому подвигам найвинахідливішого з усіх екранних шпигунів — Джеймса Бонда. У цих гостро-сюжетних стрічках, знятих за мотивами романів Яна Флемін-га, Бонд, він же агент 007, протистоїть усіляким агентам КДБ і ексцентричним злочинцям, які прагнули правити світом. У цю сутичку Бонд завжди втручається, маючи на озброєнні різного роду хитромудрі пристрої, які допомагають йому вибратися з найскрутнішої ситуації. Зняті в екзотичних місцях по всій земній кулі та насичені ефектними кінотрюками, 19 картин про Бонда, від «Доктора Но» (1962) до «Золотого ока» (1995), набули популярності у глядачів усіх вікових груп і вподобань. Див. «Бондіана». |
Категорія: Кінословник | Додав: koljan
|
Переглядів: 491 | Завантажень: 0
|
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
|
|
|