ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ

Статистика


Онлайн всего: 20
Гостей: 20
Пользователей: 0ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Фінанси » Фінансова санація та банкрутство підприємств

ДЕНОМІНАЦІЯ ТА КОНВЕРСІЯ АКЦІЙ
Зменшення номінальної вартості акцій (часток, паїв) назива-ється також деномінацією. Застосування цього методу означає здійснення емісії акцій за новою номінальною вартістю, після чо-го старі акції обмінюються на нові.
Конверсія акцій — це об’єднання кількох акцій в одну (або об-мін за встановленим співвідношенням однієї кількості акцій на ін-шу). Наприклад, конверсія акцій у відношенні 4 : 3 означає, що на кожні чотири акції можна обміняти три акції нової емісії. Конвер-сія є одним зі способів зменшення кількості акцій, які є в обігу.
І конверсія і деномінація мають, як правило, на меті приве-дення у відповідність номінальної вартості випущених в обіг ак-цій з розміром статутного фонду в разі його зменшення.
У більшості країн діє положення, згідно з яким статутний фонд має зменшуватися насамперед зменшенням номінальної ва-ртості акцій, а не в результаті їх об’єднання. Це робиться з метою захисту прав малих акціонерів, які в результаті об’єднання акцій можуть зазнати збитків.
Наприклад, коли відношення, з яким робиться конверсія ак-цій, становить 11 до 9, то це означає, що акціонери, які мають менш ніж 11 акцій, змушені або продати їх, або докупити необ-хідну кількість, щоб можна було зробити обмін.
Деномінація не припускається, якщо номінальна вартість ак-цій дорівнює мінімально встановленому розміру. Тоді статутний фонд зменшується конверсією акцій або з допомогою комбінації різних методів, в тому числі викупом частини акцій з метою їх анулювання.
У зарубіжній практиці проблеми, що стосуються неподання до деномінації чи консолідації акцій, вирішується так. Акціонерне товариство визнає акції недійсними. Натомість у ході обміну емі-туються нові акції, які негайно реалізуються на біржі, а виручка від їх реалізації зараховується на рахунок акціонерів, чиї акції оголошені недійсними.
• Приклад. Статутний фонд акціонерного товариства становить 5 млн грн. Прийнято рішення про зменшення статутного капіталу кон-версією акцій у відношенні 5 до 2. Оскільки 10% акціонерів не пода-ли своїх акцій для конверсії, їх акції були анульовані. Натомість, у ході конверсії на дану кількість акцій у відповідному співвідношенні були емітовані акції, які були реалізовані на біржі за курсом 120%.
У результаті операції зменшення статутного фонду:
• статутний капітал підприємства було зменшено до 2 млн грн.;
• санаційний прибуток досяг 3 млн грн.;
• 10 відсотків акціонерів (на суму 500 тис. грн.), які відмовили-
ся подати свої акції до конверсії, одержали компенсацію в сумі 240 тис.грн., оскільки належні їм акції номінальною вартістю 500 тис. грн. після конверсії відповідали номіналу в 200 тис. грн. і були реалізовані за курсом 120%.
Згідно з вітчизняним законодавством рішенням акціонерного товариства про зменшення розмірів статутного фонду об’єднанням акцій, акції, не подані до анулювання, визнаються недійсни-ми, але не раніше, ніж через шість місяців після повідомлення про це всіх акціонерів. Встановлено також, що підприємство має покрити збитки акціонерів, пов’язані зі зменшенням статутного фонду. У разі, коли акціонер відмовився від обміну акцій через зменшення статутного фонду зменшенням номінальної вартості акцій, емітент зобов’язаний запропонувати акціонерові викупити його акції за вартістю, не нижчою від номінальної. Ця норматив-на вимога є доволі спірною, про що йтиметься далі.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «ДЕНОМІНАЦІЯ ТА КОНВЕРСІЯ АКЦІЙ» з дисципліни «Фінансова санація та банкрутство підприємств»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБОРОТУ І МІСЦЕ В НЬОМУ ФІСКАЛЬНО-...
ФОРМИ І ПРОЦЕДУРИ ФУНКЦІОНАЛЬНО-ВАРТІСНОГО АНАЛІЗУ
Джерела формування власного капіталу
Суть проблемних позичок та причини їх виникнення
Антоніми


Категорія: Фінансова санація та банкрутство підприємств | Додав: koljan (24.02.2011)
Переглядів: 2130 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП