ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ

Статистика


Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Екологія » Глобальне потепління

О впливі Гольфстріму на погоду взимку у Москві
З’явились семиденні середні карти температури поверхні моря Атлантики.Висновки: Гольфстрім нікуди не дівся, що і слід було чекати. Але зате підігрівся сильно. Особливо це видно в районі Нової Шотландії, шматочок якої добре видно на півночі. Потепління градусів на п'ять мінімум, а то і більше. Причому в порівнянні зі всіма викладеними роками на той же час.

Я спеціально виділив ці шматки карт і звів їх на одну картинку:

Це величезне потеплення. І, на мій неосвічений погляд, це потеплення може принести серйозне похолодання в європейській частині Росії і рясні снігопади в Західній Європі цілком тактично "прямо зараз".

Це здається парадоксом - циклони на європейську частину приносяться або з півдня, або з південного заходу, або із заходу. Здавалося б - тепліє на Заході, тепліше буде і в Росії. Але це тільки дивлячись з вікна Земля плоска. Подумавши, можна зрозуміти, що все з нею не так просто.

Так і тут.

Я поясню один раз, звідки узявся мій поки не дуже упевнений прогноз аномально холодної зими 2010 -2011 років на європейській частині Росії.

Є чомусь "контр-інтуїтивній" факт: більшість опитаних мною людей чомусь вважають, що вологе повітря важче сухого.

Це груба помилка з простої причини: молекули води H2O набагато легші, ніж молекули кисню О2, вуглекислого газу СO2, азоту N2. Тому чим більше вологість - тобто чим більше частка молекул води в одиниці об'єму, тим менше важить цей об'єм. Тобто щільність вологого повітря НИЖЧА, ніж щільність сухого повітря.

Ясна річ, що потепління океану призводить до збільшення випаровування води і збільшення вологості.

Це, як ми бачимо, приводить до зменшення щільності повітря і, відповідно, до ЗНИЖЕННЯ ТИСКУ над зонами випаровування. Із-за потеплення Гольфстріму, зона сильного випаровування, важлива для Росії і, отже, зона зниженого тиску, буде розташовуватися в океані, на Заході від Європи. В результаті, в цю зону буде засмоктуватися сухіше континентальне повітря з Росії. Більш того ситуація посилюватиметься, оскільки "початкове" не гранично сухе російське повітря заміщатиметься холоднішим і, отже автоматично ще сухішим повітрям з північного сходу і сходу країни.

Але таке повітря буде важчим і, отже над Європейською частиною сформується зона підвищеного тиску - антициклон.

Але якщо влітку антициклон приносить жару (а це призводить до підвищення вологості і, все ж, деякого "негативного зворотного зв'язку", що працює проти збільшення щільності повітря і, таким чином, проти стійкості антициклону, взимку ситуація буде зворотною. Антициклон забезпечить ясні ночі, і ще більше охолоджування повітря, його осушення (точка роси при більш низькій температурі нижче) і, отже, збільшення його щільності, а з щільністю - і тиск. Тобто взимку механізм тільки підсилюватиме антициклон і забезпечуватиме його стійкість.

Це сповіщає, таким чином, малосніжну, дуже холодну зиму з довгим періодом холодів і сонячною "монгольською" погодою.

Я вважаю, що саме цей механізм забезпечив стійкий антициклон влітку. Але він же повинен забезпечить ще більш стійкий антициклон взимку.

.. Зате, якщо я маю рацію, Західну Європу завалить снігом. Снігопади забезпечить входження холодного російського повітря у вологе Атлантичне. Одночасно, це призведе до сильних, якщо не ураганних вітрів. Особливо у Франції...

Ось, приблизно, на цих підставах я і передбачив на європейській частині Росії аномальний холод і малосніжжя. Є і деякі тонші міркування. Але це на пальцях.

Мораль: я б серйозно поганяв чиновників стусанами вже зараз - це по-перше. Мінус 40-45 в Москві не хрін собачий, так і заклякнути можна.

А в приватному порядку задумався б над збереженням фруктових дерев. У нас у взимку 1978-1979 років дерева на дачі здорово побило...

Ну і ще озимина, само собою. Треба активні снігозахисні заходи вже зараз би починати. Хоча, звичайно, по холоду сніг просто сублімуватиметься.

Але це все - на пальцях. А по хорошому рахувати треба. Але загальну ідею, як мені здається, я ясно виклав: випаровування і низький тиск над Атлантикою і засмоктуванням холодного сухого повітря з Росії. Система виглядає достатньо стійкою.

Хтось мене запитав про Канаду. Вважаю ситуація майже дзеркальна: хмара снігу на східному побережжі з буранами і холодно "посередині" в Торонто і північніше. Хоча канадська циркуляція мені ще менш зрозуміла: там ще і Тихий океан бешкетує.

Якось так. Хоча... людина передбачає, а Гольфстрім визначає. Якщо є метеорологи - модельєри, хай поправлять :).

PS. Так, забув підкреслити. Описаний механізм, чи буде він запущений, залежить від того, чи буде пониження тиску достатньо сильним. Мені здається по ряду ознак, що так, буде.

І ось ще дещо: російські неписьменні блоггери, розводячи вонялки з приводу зупинки Гольфстріму, не розуміють: навіть якщо Гольфстрім зупиниться (що можливо і практично бувало! - але тільки із-за танення гренландських льодів) те проблеми будуть перш за все у ЄВРОПИ, де реально взимку похолодає. Росії може загрожувати тільки деяка велика посушливість влітку.

Переклад здійснено Агентством "OSVITA-PLAZA"

Ви переглядаєте статтю (реферат): «О впливі Гольфстріму на погоду взимку у Москві» з дисципліни «Глобальне потепління»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: ПОПИТ НА ГРОШІ
Спростована теорія Ейнштейна
Подвоєння та подовження приголосних
Диференціація кредитних операцій за ступенями ризику
АУДИТОРСЬКИЙ ЗВІТ ТА ВИСНОВОК
Джерело: http://sl-lopatnikov.livejournal.com/396309.html
Категорія: Глобальне потепління | Додав: admin (25.09.2010)
Переглядів: 1675 | Теги: аномальне літо, аномальна зима | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП