ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Шпаргалки! - Аудит (КНЕУ)

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Шпаргалки! - Аудит (КНЕУ)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

31. А-ке свідчення.

Для досягнення мети а-ту а-р повинен зібрати інф-ю - а-кі свідчення , які допоможуть йому обгрунтувати свою думку щодо достовір-ті фін-ї звіт-ті. А-кі свід-ня повинні відпов-ти наступним вимогам. Щодо якості: Достовірність- незалежність джерел інф-ції. Реальність- відповід-ть завданням а-ту, суттєвість, своєчасність. Щодо кіль-ті: Достовірність-обгрунтов-ть вибіркового дослідження.
Види а-х свідчень-1)випадково почута інф-я.
2)Усні пояснення. 3) Письмові пояснення кер-ва. 4)Внутр-ня документ-я замов-ка. 5)Документ-ні підтв-ня третіх сторін. 6) Свідчення отримані безпосередньо а-ром. Усні свід-ня найменш надійні, а випадково почуті взагалі не приймаються до уваги. Найбільш надійними є свідчення, отримані в рез-ті вик-ня тестів безпосередньо а-ром і ним документовані.
Прийоми отримання а-х свід-нь: інспекція, спостереження, опитування, підрахунок, аналіз, вивчення. Інспекція- перевірка док-тів , що належать до госп. операцій та залишків на рах-х БО. Спост-ня -безпосер-нє візуальне спост-ня а-ра за процедурами, процесами, огляд цінностей, тощо. Опит-ня- усне чи письмове опит-ня компетентних осіб як на самому під-ві так і за його межами. Підтв-ня-отрим-ня письмових відповідей від треріх сторін щодо зд-ня певних госп-х операцій. Підрах-к- перевірка ариф-ї точності джерел інф-ції або вик-ня а-ром незалеж-х розр-ків. Аналіз-отрим-ня певних показ-ків і трендів роз-ку під-ва Вивчення -дослідж-ня док-тів, актів, певних записів.

32. Контроль якості а-х перевірок.

Норматив №5 – контроль якості ауд.послуг – визначає його мету, яка вкл.встан-ня осн.вимог до здійс-ня керів-ва та контролю за якістю ауд.робіт. Показник “Контроль якості і процедури контролю” необх.встан-ти як для АФ, так і на рівні окр.ауд.перевірок. АФ зобов’язана дотрим-ся політики і процедур контролю якості ауд.робіт, які гарантують, що всі ауд.перевірки пров-ся у відп-ті з нац.нормативами А.і з-ну “Про АД”. Зміст, термін і обсяг ауд.процедур АФ щодо контролю якості залежить від ф-рів:
-розмір і х-тер діяль-ті АФ
-її дислокація.
Мета контролю якості ауд.послуг
повинна склад-сь з тких чинників:
1.Проф.вимоги, тб.прац-ки АФ мають дотрим-ся принципів:
-чесність
-об’єктив-ть
-конфіденцій-ть
-проф.поведінка
2.Компетентність
3. Викон-ня обов’язків
4.Отрим-ня консультацій, пов’яз.з А.
5.Гнучкість політики, тб.адекв-ть і еф-ть внутр.політики і процедура контролю якості робіт необх.постійно перевіряти.
Заг.політика і процедура контроля якості необх.доводити до відома всіх прац-ків фірми у тій мірі, у якій це необх.для викор-ня її прац-кками правильно. Ауд-р повинен викор-ти тільки такі процедури контролю, які відпов.завд-ням конкр.ауд.перевірки. Ауд-р повинен визначити політику і процедуру контролю якості робіт., які забезп-ть обгрунт.гарантію, що всі ауд.перевірки будуть виконані у відпов-ті з осн.принципами А.

33. Помилки і шахрайство.(П і Ш).

Шахр-во – навмисно неправ.відобр-ня і предст-ня даних в обліку і звіт-ті служб.особами і керів-вом п-ва. Ш-во полягає в маніпул-ях облік.записами і фальсифікації перв.док-тів, реєстрів обліку і звіт-ті, навмисних змінах записів обліку, які перекручують суть фін.і госп.оп-цій з метою поруш-ня укр.закон-ва або існуючої, прийнятої на п-ві облік.політики, навмисно неправ.оцінці активів і м-ди їх спис-ня, незаконному отрим-ні в особисту власність грош.-мат.цін-тей, невідповідному відобр-ні записів в обліку.
Помилка – ненавмисне перекруч-ня фін.інф-ції в рез.арифм.або логічних помилок в облік.записах і розрах-ках, невірне представл-ня в обліку фактів госп.діяль-ті, наявності і складі майна, вимоги зобов-нь і невідпов-ть відобр-ня записів в обліку.
Маніпулювання облік.записами – навмисне викор-ня неправ.бух.про-водок або сторнуючих записів з метою перекруч-ня даних обліку і звіт-ті.
Фальсифікація – оформл-ня наперед неправ-х або фальсифік-х док-тів БО і записи у реєстрах БО.
Незвич.оп-ції – це угоди і госп.оп-ції, платежі, які на розсуд ауд-ра зайві, недоречні
Ауд-р повинен якомога скоріше повідомити про виявлені Ш.чи П.керів-ву п-ва і якщо до Ш.причетний керів-к п-ва, тобто директор, то ауд-р має право отримати юр.консультацію стосовно своїх подальших дій або напрямків аудиту. І якщо ці П.та Ш.є істотними на рівні фін.звіт-ті, вони не м/б виправлені в обліку і звіт-ті, то ауд-р тільки може дати негат.висновок або відмов-сь від нього.
Ауд-р може відмовитися від подальшого обслуг-ня клієнта у тому вип-ку, якщо клієнт не врах-є його зауважень стосовно існуючих Ш.і П.навіть тоді, коли Ш.істотно не впл.на фін.звіт-ть. Пр: сит-ція, коли ауд-ру відомо, що до таких фактів має віднош-ня керів-во п-ва і це впл.на достовір-ть і повноту інф-ції, яка надана ауд-ру. Під час прийн-тя такого ріш-ня, тб.відмови від клієнта, ауд-ру слід отримати юр.консульт-ю з цього питання. Для того, щоб підтвердити своє ріш-ня у разі заміни 1-го ауд-ра іншим, новим ауд-рам треба вжити нових заходів для одерж-ня інф-ції, яка стос-ся причин неотрим-ня попер.ауд-ром цієї роботи. Про це він повинен запитати клієнта або з дозволу клієнта безпосередньо АФ. Т.ч., якщо клієнт не дозволяє провести співбесіду з ауд-ром, якому було відмовлено, то такий факт повинен бути доведений до уваги нового ауд-ра.

34. А-ка діяльність.

Згідо з З-ном Укр “Про А-ку дія-ть” ст.3, пон-тя А-ка дія-ть вкл-є в себе організац і методичне забезпеч А-ту, практичне виконання А-х перевірок та надання інш А-х послуг. А-кі послуги можуть надаватися у формі А-х перевірок та пов'язаних з ними експертиз, консультації з питань б/о , звітності, оподаткування, аналізу, фін-госп діял-сті та ін види економіко-правового забез-ння підпр діял-сті фіз та юр осіб. Разом з цими видами послуг аудит фірми Укр можуть проводити роботи по приватизації майна держ підпр-в, комерціал-ції торгівлі, акціонування підпр-в, готують матеріали для роз-ку справ клієнтів в арбітражних судах, тобто завдяки аудиту зд-ся посередницький контакт. А-ка дія-ть в кінц рах-ку являє собою досить високу форму організації і здійсн ек думки. Необ-ть проведення аудиту обумовлюється потребою користувачів інф-ції про реал стан суб'єкта госп-ня. Користувачі інф-ції мають право вист-ти замовниками на прове-ня аудит-ту (згідно ст.9 ) та викон-ня інш аудит послуг визн-ти обсяги та напрямки аудит перевірок, але в межах повноважень наданих закон-ом, установч док-ми або окрем договорами. Об'єктивність аудит висновку є обов'язковою умовою і однією з специфічних рис. Ця умова перед-ся незал-стю аудиту і дикт-ся потребами користувачів. Аудит висновок не може служити свідченням абсол точності ін інфор-ції і гарантією її правильності, він може тільки свідченням достовірності інф-ції. Аудит – це процес змен-ня рівня інфор-ного ризику для корист-чів фін звітів. Аудитор не затв-є звіти суб'єктів госп-ня і не відповідає за саму звітність. Він тільки висловлює св думку про фін звітність, а відп-ть за фін звітність і надану інф-цію ауд-ру несуть кер-ки субєктів госп-ня.

35. Ф-ції і задачі АПУ.

АПУ зд-є сертифікацію і ліценз-ня суб`єктів, що мають намір займатись а-ю діяль-тю, затверджує програми підготовки а-рів, норми і стандарти а-ту, веде реєстр а-ких фірм та а-рів які одноосібно надають а-кі послуги.
Ф-ції АПУ:
1)Методологічна-затв-ня норм і стан-тів а-ту,програм підготовки а-рів.2)Інформ-на-сприяння виданню нормат-х, методич-хта інших матеріалів з питань а-ї діяль-ті.3)Кадрова-сертифікація.4)Ліцензування-ліц-ня на пров-ня а-ту.5)орг-на-підгот-ка пропозицій з питань роз-ку а-ту в У.та внесення їх на розгляд вдп-х інстанцій, реєстрація а-х фірм та а-рів, які одноосібно надають а-кі послуги. Створ-ня регіональ-х відділень, виз-ня їх повноваженьта контроль діяль-ті. Участь у роботі міжнар-х орг-й з питань а-ту. Створ-ня тимчасових комісій та робочих груп з питань віднес-ня до компетенції АПУ.6)Контрольна-розгляд скарг окремих а-рів та а-х фірм з питань їх компетенції та заст-ня стягнень за неналежне вик-ня проф. обов`язків.

36. Функції і задачі САУ.

А Проф.громадська орг-ція Укр. - САУ. Ауд-ри Укр.мають право об'єдн-ся в громадську орг-цію за проф.ознаками (САУ), але з дотрим-ням з-ну Укр. "Про АД" та ін.з-нів. САУ повинна мати фіксоване і індив.представництво в особі окр.ауд-рів або їх колективів. З метою забезп-ня соц.захисту своїх членів САУ може створ-ти відпов.фонди, в т.ч.фонд соц.страх-ня.
Ф-ції САУ:
1)методологічна-розробка на основі узагаль-ня практики науково обгрунтованої методики та рекомендації з питань а-ї д-ті.2)Інф-на-видав-во навч-ї, методичної та довідкової літератури з питань а-ї д-ті.3)Кадрова-участь у навч-й д-ті, сприяння підготовці та перепідготовці кадрів.4)Організ-на-внес-ня пропозицій до органів влади і упр-ня з питань а-ї д-ті. Предст-ня законних інтересів своїх членів в органах держ-ї владита упр-ня У-ни в АПУ.Ста-ня регіональ-х відділень, виз-ня їх повноваж-нь та контроль д-ті. Забез-ня членів спілки необ-ми інф-ми, консультатив-ми послугами.Співроб-во з держ-ми та громад-ми об`єд-ми, тощо.5) Контрольна-сприяння дотриманню законності проведення профілактики правопорушень серед своїх членів.

37. Права та відпов-ть а-рів.

Ауд-р відповідає за АВ про фін.стан і звіт-ть п-ва і не повинен відпов-ти за виявл-ня абсолютно всіх фактів Ш.і П., які можуть істотно вплинути на достовір-ть фін.звіт-ті. Проте ауд-р повнинен отрим-ти гарантію вірності істотних вип-в і фактів такого роду для напис-ня позит.АВ. Ауд-р матеріально відповідає в межах умов підпис-ня договору за поруш-ня, пов’язані з невідпов.викон-ням своїх обов’язків, які стали причиною мат.збитків клієнтів. На практиці трапл-ся сит-ції та події, які підвищують ризик виник-ня П.і Ш., а саме:
-питання, які стос-ся належної компетенції та проф.досвіду керів-ва
-труднощі, які виникають, коли ауд-р хоче отримати достатні необх.ауд.докази
На підставі зробленої оцінки ризику ауд-р пов.вибрати такі ауд.процедури, які дадуть йому впевн-ть у тому, що перекруч-ня офіц.оприлюдненої звіт-ті,я кі випливають з наявних П.чи Ш., будуть виявлені. Ауд-р повинен навести відповідні ауд.докази того, що П.і Ш., які можуть віднос-ся до суттєвих у фін.звіт-ті, не знайдені, а якщо і знайдені, то вони відпов.чином виправлені в обліку і рез-т їх вплинув на окр.позиції фін.звіт-ті. Правом а-ру є відмова від подальшого обслуг-ня клієнта у тому вип-ку, якщо клієнт не врах-є його зауважень стосовно існуючих Ш.і П.навіть тоді, коли Ш.істотно не впл.на фін.звіт-ть.
А-ри і а-кі фірми мають право:
1) самост-но визн-ти форми і методи а-ту на підставі чинного закон-ва, існуючих норм та стандартів, умов договору із замовником, проф. Знань та досвіду.2) Отримувати необ-ні док-ти, які мають відн-ня до предмету перевірки і знах-ся як у замов-ка так і у третіх осіб.3) Отр-ти необх-ні пояс-ня в письмовій чи усній формі від кер-ва та прац-ків замов-ка.4)Перев-ти наяв-ть майна, грошей, цінностей, вимагати від кер-ва провед-ня контроль-х оглядів, замірів виконаних робот, визн-ня якості пр-ції, щодо яких зд-ся перевірка док-тів.5)Залучати на договірних засадах до участі у перевірці фахівців різного профілю.

38. Склад-ня договорів на пров-ня а-ту.

Згідно з нац.нормативом А.№4, який затверджений АПУ договір на провед-ня А.є осн.док-том, що засвідч.факт досяг-ня домовл-ті між замов-ком та виконавцем про провед-ня ауд.перевірки. Він засвідчує, що сторони дійшли згоди з усіх пунктів, обумовл-х у ньому.
Уклад-ня договору відбув-ся шляхом обміну листами між ауд-ром і клієнтом. Лист ауд-ра засвідч.його згоду з поставленим завд-ням, які слід вирішити при пров-ні А.клієнта. Після обміну листами та на їх основі склад-ся договір на провед-ня А. Ці листи мають бути невід’ємною склад.частиною або додатком до договору, якщо це буде обум-но умовами договору. Зміст договору на провед-ня А.може бути різним залежно від конкр.обставин. Проте існує ряд моментів, які в будь-якому вип-ку повинні знайти відобр-ня у договорі. Проте, обов’язково у договорі мають бути:
1.Мета А.
2.Масштаб А., вкл-чи посилання на діюче закон-во.
3.Нормативи, обсяг та глибина перевірки
4.Процедури перевірки. Можл-ть доступу до будь-яких записів, докум-ції та ін.інф-ції, що міст.у зв’язку з А.
5.Відпов-ть керів-ва п-ва, яка передб.за надану інф-цію ауд-рам.
6.Умови відпов-ті:
-угоди, які стос.провед-ня А.
-угоди, які стос.залуч-ня та перевірки ін.ауд-рів і фахівців з ін.галузей для виріш-ня питань, що віднос-ся до А.
-угоди, які стос.залуч-ня та перевірки внутр.ауд-рів та ін.персоналу клієнта
-порядок рорзрах-ків за викон-ня робіт з А.
-будь-які можл-ті обмеж-ня ауд.зобов-ня
Стр-ра договору.
Детальна стр-ра м/б різна, проте його форма в цілому повинна відпов-ти заг.прийнятій в Укр.формі склад-ня договорів. У преамбулі договору після зазначень назви та № договору, місця і дати його підпис-ня, повинні бути наведені назви сторін, які склали договор: замовник, виконавець, прізвища посад.осіб, що підписали договір – з кожної сторони. У розділі Предмет договору вказ-ся назва ауд.послуги, мета А. і масштаб. У розділі зобов-ня сторін – перелік та хар-ка зобов-нь, які бере на себе кожна сторона. У розділі порядок здав-ня і прийм-ня робіт – перелік, хар-ка, послідов-ть процедур, які викон-ся сторонами при передачі рез-тів роботи, а також умови і порядок оформл-ня відмови замовника прийнятого викон-ня роботи. У розділі термін викон-ня робіт – трив-ть роботи, дати початку та закінч-ня цієї роботи. У розділі в-ть робіт та порядок розрах-ку вказ-ся відом-ті про розмір та порядок виплати винагороди за викон-ня робіт. У розділі відпов-ть сторін – умови відпов-ті кожної сторони (які саме вип-ки тягнуть настання відпов-ті і в якому вигляді передб.відпов-ть). Доцільно також обумовити аспекти, за якими кожна сторона не несе відпов-ть. В умовах відпов-ті замовника мають бути полож-ня:
1.Відпов-ть за достовір-ть наданої ауд-рами інф-ції
2.Відпов-ть за виявлені відх-ня та поруш-ня за фін.рез-том та звіт-ть по них.
3.Відпов-ть у випадку невикон-ня рекомендацій ауд-ра.
4.Відпов-ть за невикон-ня зобов-нь, прийому та сплати винагороди за роботу.
5.Інші
Умови відпов-ті виконавця:
1.Відпов-ть за якість виконаних робіт
2.Відпов-ть за дотрим-ня термінів робіт
3.Відпов-ть за дотрим. принципів А.при викон-ні робіт
4.Інше
У розділі термін дії договору – вказівка про дату початку та закінч-ня дії договору. У розділі реквізити сторін – юр.адреси, платіжні реквізити кожної сторони. У розділі особливі умови – питання, які на думку замов-ка і викон-ця необх.обумовити і які не знайшли відобр-ня в попер.розділах договору.
1.Питання про те, що в залеж-ті від рівня суттєвості перевірки та ін.притаманних А.обмежень існує можл-ть і йм-ть того, що навіть суттєві помилки при аудиті можуть бути не виявлені.
2.Умови відмови викон-ця від продовж-ня робіт на будь-якому етапі викон-ня
3.Порядок розв’яз-ня суперечок по даному договору
4.Посил-ня умови продовж-ня терміну викон-ня робіт тощо.

39. А-т в умовах комп`ютерного сер-ща.

У відп-ті з норм-вом №30 опис-ся м-ди аудиту за доп.комп’ютерів і зокрема:
1.Прогр.забезп-ня к-лю (ПЗК) і дані тесту, які викор.для забезп-ня завдань к-лю
ПЗК склад-ся з комп’ют.програм, які викор.ауд-ром як частина процедур перевірки, які обробляють дані к-лю і тесту с-ми обліку об’єктів аудиту. ПЗК може являти собою пакет програм або окремі програми і незал.від джерела виник-ня ПЗК ауд-р повинен довести можливе їх викор-ня для провед-ня перевірки. ПЗК м/б підготовлено безпосер.ауд-ром або напсисано за доп.програміста.
Програми можуть викор-ся як високоеф-й рахівний інструм-т. До цих програм можуть внос-ся зміни відпов.до вимог, які виник-ть з особл-тей обліку клієнта. Перевірка м-дом тестування даних викор-ся під час процедур к-лю. Отриману вибірку вводять в ЕОМ і роблять порів-ня. Викор-ня ПЗК може обмеж-сь тесув-ням окр.розділів. Пр:аналіт.огляд процедур для незвич-х випадків і помилок, тести на відпов-ть прогр.засобів і с-м упр-ня та обліку. Кожен ауд-р, що починає аудит у сер-щі ЕОМ, пов.мати досвід роботи з технікою, яка виконує розрах-ки, або він повинен залучити спец-стів і делегувати їм частину ф-цій. Ауд-р повинен знати ЕОД, щоб спланувати.ю виконати і реаліз-ти рез-ти МАСК. Він пов.також знати труднощі аналізу без викор-ня ЕОМ. Значна більш-ть комп’ютеріз-х с-м БО виконує дії, які неможливо візуально прослідкувати. Перед пров-ням аудиту визнач-ть еф-ть – час, який викор-ся для процесу план-ня, розробки, викон-ня й оцінки МАСК, тех.огляд і допомога в < терміну викон-ня робіт. Ауд-р повинен корист-ся прорцесом викор-ня програм МАСК і таке керів-во забезп-ть йому правильне викон-ня процедур програм, отрим-ня доказів, що програма працює у відп-ті з спеціаліз-ною деталізацією, причому стандарти роб док-тів і процедур для МАСК по відпов-ті

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП