ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Економіка праці » Статистика праці

РОЛЬ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ
Починаючи з 1989 р. Бюро статистики МОП (ILO Bureau of Statistics) бере активну участь у допомозі країнам Центральної та Східної Європи та колишнього СРСР під час перегляду та реформування їх систем статистики праці з метою задоволення потреб, що виникають у процесі переходу до ринкової економіки.
Спільний семінар ООН/МОП: «Економічна статистика в пе-реписах населення та житла, в обстеженнях домашніх госпо-дарств» (Москва, листопад 1990 р. ), заклав фундамент майбутніх змін у країнах перехідного періоду як з точки зору статистичного мислення взагалі, так і підходів до методології збирання та аналі-зу статистичних даних.
Цей семінар, а також Міжнародна конференція МОП: «Перебу-дова статистики праці в країнах перехідного періоду: перші резуль-тати та нові завдання» (Мінськ, 31 серпня—2 вересня 1994 р.) стали двома значними міжнародними подіями, що підштовхнули розви-ток нових національних систем статистики праці в країнах перехід-ного періоду. Конференцію було організовано Міжнародною орга-нізацією праці спільно з Міністерством праці та соціального захисту і Міністерством статистики та аналізу Республіки Білорусь у рамках всесвітніх ювілейних заходів до 75-ї річниці створення МОП та 50-ї річниці від дня прийняття «Філадельфійської декларації».
У поточний період програма МОП з технічної допомоги та спів-робітництва в галузі статистики праці поширюється на такі 27 країн:
• Центральна та Східна Європа: Албанія, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Угорщина, Македонія, Польща, Румунія, Словач-чина, Словенія, Хорватія, Чеська Республіка.
• Колишній СРСР: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова, Російська Феде-рація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Україна, Естонія.
• Інші регіони: Монголія.
Програма запроваджується за такими напрямами статистики праці: а) статистика робочої сили (зайнятість, безробіття та неповна зайнятість, зайнятість у неформальному секторі); б) статистика заробітної плати та вартості витрат на робочу силу; в) класифікації занять і статусу в зайнятості.
Головне завдання допомоги МОП полягає у сприянні країнам перехідного періоду в справах запровадження міжнародно визна-них концепцій та визначень, перегляду національних систем ста-тистики праці та впровадження методів збирання даних, що ба-зуються на вибіркових обстеженнях домашніх господарств і підприємств/одиниць виробничої діяльності, а також створення нових національних класифікацій, побудованих на базі міжнародної стандартної класифікації занять (МСКЗ-88) і Міжнародної класифікації статусу в зайнятості (МКСЗ-93).
Основні форми технічної допомоги такі:
1. Направлення спеціалістів для організації співробітництва та/або надання консультативної допомоги з конкретних питань.
2. Національні, регіональні та міжнародні семінари для стати-стиків і економістів праці.
3. Організація індивідуального короткотермінового навчання в статистичних органах країн Заходу.
4. Підготовка методологічних та технічних посібників з між-народних визначень і методів збирання статистичних даних.
5. Навчання спеціалістів на спеціальних курсах МОП, органі-зованих за різними напрямами статистики праці.
Однією з пріоритетних форм сприяння перебудові статистики є переклад відповідної методологічної документації МОП на мо-ви країн перехідного періоду.
З 1989 р. і дотепер Бюро статистики МОП влаштувало 12 регі-ональних семінарів і робочих зустрічей, взяло участь в організа-ції та проведенні 20 семінарів спільно з іншими міжнародними організаціями, провело близько 80 консультативних місій та при-йняло спеціалістів з 20 країн перехідного періоду, які відвідали Бюро з метою ознайомлення з його роботою або короткотерміно-вого навчання. Аби вдосконалити загальну координацію допомо-ги й упровадження концепцій та визначень у країнах Центральної і Східної Європи та колишнього СРСР, МОП тісно співпрацюва-ла з Євростатом і Керівним комітетом з координації технічної допомоги в галузі статистики країнам колишнього СРСР, брала участь у роботі міжнародних зустрічей, семінарів та нарад, де йшлося про проблеми статистики праці.
Слід зазначити, що навчання статистиків уважається МОП од-ним з головних напрямів технічної допомоги. З огляду на це, в пе-ріод з вересня 1992 р. до листопада 1994 р. Бюро статистики МОП влаштувало й провело три тижневих навчальних семінари, при-свячених проблемі «Статистика праці в інформаційних системах для соціальної політики в країнах з ринковою економікою», що відбулися в м. Вільнюс, Литва (для спеціалістів з Естонії, Латвії та Литви), у м. Одеса, Україна (для спеціалістів з Білорусі, Молдови, Російської Федерації та України), а також в м. Алмати, Казахстан (для спеціалістів з Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Мон-голії, Таджикистану та Узбекистану). У вересні 1994 р. МОП вла-штувала в м. Анкара спільно з Державним інститутом статистики Туреччини, 4-тижневий курс навчання зі статистики праці для ста-тистиків з Албанії, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. У ве-ресні/жовтні 1996 р. спеціалісти Бюро статистики МОП підготува-ли та прочитали курс лекцій зі статистики робочої сили в рамках десятиденного курсу навчання статистиків праці, організованого в м. Братислава, Словаччина, спільно з ЄЕК ООН, за фінансової під-тримки Регіонального відділення ПРООН для країн Центральної та Східної Європи і колишнього СРСР (для фахівців з 12 країн Центральної та Східної Європи, а також Латвії, Литви й Естонії). У вересні 1998 р. подібний курс навчання було організовано в м. Києві для фахівців з 12 країн-членів СНД, під час якого також пройшли навчання спеціалісти з Латвії, Литви та Естонії.
Загалом Бюро статистики МОП змогло охопити влаштовани-ми ним програмами навчання всі 27 країн перехідного періоду, за якими пройшли навчання близько 300 спеціалістів.
Крім зазначеної вище програми навчання, Бюро надавало кон-сультативну допомогу за такими напрямами статистики праці:
• Обстеження робочої сили.
• Класифікація осіб, що перебуваютьу тривалій неоплачуваній відпустці.
• Статистика заробітної плати та вартості витрат на робочу силу.
• Побудова нових національних класифікацій занять.
Обстеження робочої сили. Експерти МОП здійснили консу-льтативні місії до таких країн: Росії (двічі в 1992 р. з метою під-готовки до пілотного обстеження робочої сили та в 1993 р. з ме-тою проведення великомасштабного ОРС); України: слід зазначити, що в рамках Меморандуму про співробітництво, підпи-саного між Бюро статистики МОП, Держкомстатом і Міністерст-вом праці та соціальної політики України в листопаді 1991 р., від часу підписання Меморандуму до 1998 р. включно, фахівці МОП 15 разів відвідали відповідні статистичні служби цієї країни та надали практичну допомогу за такими напрямами: підготовка, проведення й удосконалення ОРС; підготовка і проведення об-стеження зайнятості в неформальному секторі; підготовка та проведення обстеження з питань трудової участі дітей та підліт-ків; Болгарії (грудень 1991 р., липень і жовтень 1992 р., квітень 1993 р. і лютий 1994 р.); Словенії (жовтень 1993 р.); Азербайджа-ну (листопад 1993 р. і 1994 р.); Білорусі (листопад 1993 р., вере-сень 1994 р. і червень 1995 р. з метою підготовки та тестування пілотного ОРС); Естонії (лютий, жовтень 1995 р., а також травень 1998 р.); Казахстану (березень і червень 1994 р. з метою вивчення можливості проведення пілотного ОРС); Латвії (лютий і жовтень 1995 р. з метою підготовки до пілотного та великомасштабного ОРС); Македонії (1996—1998 рр.), Молдови (лютий 1993 р. з ме-тою підготовки до пілотного ОРС); Хорватії (червень 1995 р.). Крім цього, для спеціалістів з Росії та України було організовано курс практичного навчання з планування, підготовки та прове-дення ОРС у національних статистичних службах Норвегії (1991 р.) та Німеччини (1991 р. і 1992 р.), для спеціалістів з Грузії з цих же питань — у Бюро статистики праці США (1997 р. і 1998 р.), а також навчання для спеціалістів з України з питань проведення обстеження зайнятості в неформальному секторі —
у Національному інституті географії та статистики Бразилії (1997 р.)
Класифікація осіб, що перебувають у тривалій неоплачува-ній відпустці. У 1993 р. МОП уклала договір з експертом з Чесь-кої Республіки на проведення дослідження з метою з’ясування статусу та національної практики країн Центральної та Східної Європи і колишнього СРСР щодо підходу до тлумачення окре-мих показників зайнятості та безробіття, зокрема, до врахування осіб, що перебувають у таких відпустках:
а) відпустка для догляду за дитиною (для матері або батька);
б) навчальна відпустка;
в) неоплачувана відпустка з ініціативи працівника;
г) неоплачувана відпустка з ініціативи адміністрації.
З урахуванням висновків експерта МОП, а також наступної роботи, проведеної фахівцями Бюро статистики МОП, було скликано спільну нараду під назвою «Статистичний облік осіб, що перебувають у тривалих відпустках різного виду, з огляду на міжнародні визначення зайнятості та безробіття» (Прага, 15—
17 листопада 1995 р.). Нарада ухвалила ряд відповідних рекомендацій, що дали змогу проводити класифікацію осіб, які перебу-вають у тривалих відпустках, за статусом у зайнятості: «зайняті», «не повністю зайняті», «безробітні», «економічно неактивні». Ре-комендації наради стисло викладені у відповідному розділі даної глави; повний текст рекомендацій опубліковано в «ILO Bulletin of Labour Statistics» (1996. — N 1). Рекомендації було остаточно затверджено на 16-й Міжнародній конференції статистиків праці (м. Женева, 6—15 жовтня 1998 р.) та опубліковано в «ILO Bulletin of Labour Statistics» (1999. — N 1).
Статистика заробітної плати та вартості витрат на робочу силу. У рамках цієї програми технічної допомоги Бюро статистики МОП провело, зокрема, семінар, під час якого йшлося про широке коло питань щодо створення нових систем статисти-ки заробітної плати та вартості витрат на робочу силу, а також методи збирання даних, покладені в їх основу (Прага, листопад 1991 р.). Другий семінар на цю тему було влаштовано урядом Німеччини за участю МОП у Берліні (лютий 1993 р.). Бюро ста-тистики МОП також брало участь у розробці обстежень вартості витрат на робочу силу в Словенії (вересень 1993 р.); Україні (травень 1993 р.); Казахстані (червень 1994 р.); та опосередкова-но в Росії, у співпраці з Інститутом статистики та економічних досліджень Франції (червень 1994 р.). Бюро статистики також надало допомогу під час організації обстеження гнучкості праці в Росії (вересень 1991 р.) та Україні (січень, березень 1994 р.). Для спеціалістів з України в жовтні 1993 р. було влаштовано тижне-вий курс практичного навчання з організації вибіркових обсте-жень підприємств/одиниць виробничої діяльності в Центрально-му бюро статистики Нідерландів і стислий курс статистики заробітної плати в Бюро статистики МОП (травень 1995 р.).
Класифікація занять. Участь МОП у сприянні розробленню та побудові нових класифікацій занять у країнах перехідного пе-ріоду полягала в організації таких заходів: семінар з адаптації Всесоюзного класифікатора професій до МСКЗ-88 (Москва, жов-тень-листопад 1989 р.), влаштований спільно з Державним комі-тетом з питань праці СРСР; семінар, присвячений ролі націона-льних класифікаторів професій країн Центральної та Східної Європи в перебудові економіки (грудень 1990 р. м. Женева). Це був перший широкий міжнародний форум, де закладено основні принципи розроблення міжнародних класифікацій занять у краї-нах перехідного періоду. На робочій зустрічі, організованій спі-льно Міждержавним комітетом статистики СНД та МОП (м. Москва, листопад 1995 р.), її учасники ухвалили резолюцію щодо структури та змісту МСКЗ-88 (версія СНД), а також механізму подальшої роботи щодо створення сумісних з нею національних класифікацій занять в окремих країнах—членах СНД. Крім цьо-го, консультації щодо побудови нових класифікацій занять також проводилися для колишньої Чехословаччини (квітень 1991 р.), Угорщини (вересень 1992 р.), Болгарії (листопад 1992 р.), Украї-ни (травень 1993 р.), Російської Федерації (травень 1993 р.), Сло-венії (листопад 1993 р. і листопад 1994 р.), Киргизстану (листо-пад 1993 р. і квітень 1994 р.) та Хорватії (листопад 1994 р.).
Укладено також угоди в рамках співробітництва з рядом інших країн перехідного періоду, включаючи Узбекистан (ли-пень 1993 р.), Туркменістан (березень 1994 р.), Хорватію (бе-резень 1994 р.), Македонію (червень 1994 р.), Вірменію (листопад 1994 р.), Таджикистан (грудень 1994 р.) і Грузію (березень 1996 р.). Спеціальна програмна подорож з метою підготовки програми співробітництва була здійснена в серпні 1996 р. до Боснії та Герцеговини.
Ці зусилля дали змогу МОП охопити своєю програмою технічної допомоги всі 26 країн перехідного періоду з Центральної та Східної Європи і колишнього СРСР, а також Монголію. Це, у по-єднанні з рішучим настроєм національних органів статистики, дає можливість багатьом країнам перехідного періоду здобути перші конкретні результати перебудови систем статистики праці. Напри-клад, як уже зазначалося, частина з них розпочала використовува-ти новий статистичний інструментарій та нові методи отримання даних, що застосовуються в країнах з ринковою економікою. Інші країни ухвалили Державні програми перебудови національних си-стем статистики праці, які відповідають вимогам перехідного пе-ріоду, а також здійснюють перегляд практики отримання статис-тичних даних з огляду на міжнародні рекомендації.
Слід підкреслити, що технічна допомога МОП сягнула стадії, коли основні проекти технічної допомоги в галузі статистики мають своєю остаточною метою вироблення конкретних статис-тичних даних. Утім, успіх та втілення цих проектів залежать від наявності значних донорських ресурсів і спроможності спеціаліс-тів національних органів статистики країн перехідного періоду сприйняти весь масив інформації протягом відносно короткого терміну, відведеного для втілення подібних проектів.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «РОЛЬ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ» з дисципліни «Статистика праці»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Что же такое 3G… 4G… и кто больше?
КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТТЯ ФІНАНСОВИХ РІШЕНЬ
Технічне забезпечення ISDN, підключення до Internet через ISDN
СУЧАСНИЙ МОНЕТАРИЗМ ЯК НАПРЯМ РОЗВИТКУ КІЛЬКІСНОЇ ТЕОРІЇ
ЕРГОНОМІЧНІ ВИМОГИ ДО ТОВАРУ


Категорія: Статистика праці | Додав: koljan (26.02.2011)
Переглядів: 1682 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП