ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Правові та юридичні науки » Кредитування: щотреба знати підприємцям

Позика
Стаття 1046. Договір позики

1.
За договором позики одна сторона (позикодавець) передає стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму му позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, чених родовими ознаками.

Стаття 1047. Форма договору позики

1.
Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у де' сять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, – незалежно від суми.
2.
На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представ' лена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому пози'
кодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Стаття 1048. Проценти за договором позики

1.
Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми по' зики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір про' центів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

2.
Договір позики вважається безпроцентним, якщо:
1) він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п'ятдесяти' кратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін;

2) позичальникові передані речі, визначені родовими ознаками.

Стаття 1049. Обов'позику

1.
Позичальник зобов'такій самій сумі або речі, самого роду та такої самої рядку, що встановлені договором.
Якщо договором не встановлений чений моментом пред'явлення вимоги, тягом тридцяти днів від дня пред'явлення встановлено договором.

2.
Позика, надана за договором безпроцентної позики, чальником достроково, якщо інше не встановлено 3.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві начених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, банківський рахунок.
Стаття 1050. Наслідки порушення договору позичальником

1.
Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний тити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку
відповідно до статей 549 – 552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
2.
Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику час' тинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позико' давець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Стаття 1051. Оспорювання договору позики

1.
Позичальник має право оспорити договір позики на тій підставі, що грошові ко' шти або речі насправді не були одержані ним від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором.
Якщо договір позики має бути укладений у письмовій формі, рішення суду не мо' же ґрунтуватися на свідченнях свідків для підтвердження того, що гроші або речі на' справді не були одержані позичальником від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором. Це положення не застосовується до випадків, ко' ли договір був укладений під впливом обману, насильства, зловмисної домовленості представника позичальника з позикодавцем або під впливом тяжкої обставини.

Стаття 1052. Забезпечення виконання зобов'язання позичальником

1.
У разі невиконання позичальником обов'язків, встановлених договором позики, щодо забезпечення повернення позики, а також у разі втрати забезпечення виконання зобов'язання або погіршення його умов за обставин, за які позикодавець не несе
91

92
відповідальності, вернення позики Кодексу, якщо інше не встановлено

Стаття 1053. Новація боргу у позикове

1.
За домовленістю сторін борг, що виник із договорів купівлі'найму май'
на або з іншої підстави, може бути 2.
Заміна боргу позиковим зобов'язанням новацію і здійснюється у формі, встановленій Кодексу).
§ 2. Кредит

Стаття 1054. Кредитний договір

1.
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зо' бов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі лених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та 2.
До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного Стаття 1055. Форма кредитного договору

1.
Кредитний договір укладається у письмовій формі.
2.
Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним.
Стаття 1056. Відмова від надання або одержання кредиту

1.
Кредитодавець має право відмовитися від надання позичальникові передбачено' го договором кредиту частково або в повному обсязі у разі порушення процедури виз' нання позичальника банкрутом або за наявності інших обставин, які явно свідчать про те, що наданий позичальникові кредит своєчасно не буде повернений.
2.
Позичальник має право відмовитися від одержання кредиту частково або в по' вному обсязі, повідомивши про це кредитодавця до встановленого договором строку йо' го надання, якщо інше не встановлено договором або законом.
3.
У разі порушення позичальником встановленого кредитним договором обов'яз' ку цільового використання кредиту кредитодавець має право також відмовитися від по' дальшого кредитування позичальника за договором.
Стаття 1057. Комерційний кредит

1.
Договором, виконання якого пов'язане з переданням у власність другій стороні грошових коштів або речей, які визначаються родовими ознаками, може передбачатися надання кредиту як авансу, попередньої оплати, відстрочення або розстрочення оплати товарів, робіт або послуг (комерційний кредит), якщо інше не встановлено законом.
2.
До комерційного Кодексу, якщо інше не встановлено відповідне зобов'язання, 93

94
ГОСПОДАРСЬКИЙ

(витяг)

Стаття 345. Кредитні операції банків

1.
Кредитні операції полягають умовах та на власний ризик залучених дян. Кредитними визнаються банківські банківську діяльність.
2.
Кредитні відносини здійснюються на підставі що укла' дається між кредитором і позичальником у письмовій редбачаються мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, ви' ди забезпечення зобов'язань позичальника, відсоткові обов'язки, права і відповідальність сторін щодо видачі Стаття 346. Кредитування суб'єктів господарювання

1.
Для одержання банківського кредиту позичальник надає банкові клопотання (заяву), в якому зазначаються характер кредитної угоди, мета стання кредиту, сума позички і строк користування нею;

техніко'економічне обґрунтування кредитного заходу та розрахунок економічного ефекту від його реалізації;

інші необхідні документи.

2.
Для зниження ступеня ризику банк надає кредит позичальникові за наявності гарантії платоспроможного суб'єкта господарювання чи поручительства іншого банку, під заставу належного позичальникові майна, під інші гарантії, прийняті у банківській практиці. З цією метою банк має право попередньо вивчити стан господарської діяль' ності позичальника, його платоспроможність та спрогнозувати ризик непогашення кре' диту.
3.
Кредити надаються банком під відсоток, ставка якого, як правило, не може бути нижчою від відсоткової ставки за кредитами, які бере сам банк, і відсоткової ставки, що виплачується ним по депозитах. Надання безвідсоткових кредитів забороняється, крім випадків, передбачених законом.
Стаття 347. Форми та види банківського кредиту

1.
У сфері господарювання можуть використовуватися банківський, комерційний, лізинговий, іпотечний та інші форми кредиту.
2.
Кредити, які надаються банками, розрізняються за:
строками користування (короткострокові – до одного року, середньострокові – до
трьох років, довгострокові – понад три роки);

способом забезпечення;

ступенем ризику;

методами надання;

строками погашення;

іншими умовами надання, користування

Стаття 348. Контроль банку за використанням кредиту

1.
Банк здійснює контроль за виконанням умов цільовим ви'
користанням, своєчасним і повним погашенням встановленому за'
конодавством.
2.
У разі якщо позичальник не виконує своїх зобов'язань, договором, банк має право зупинити подальшу видачу кредиту Стаття 349. Кредитні ресурси

1.
Банки здійснюють кредитні операції в межах кредитних ресурсів, які рюють у процесі своєї діяльності. Вони можуть позичати один в одного на садах ресурси, залучати та розміщувати кошти у формі депозитів, вкладів і здійснювати взаємні операції, передбачені їх статутами.
2.
У разі недостатності коштів для здійснення кредитних операцій і виконання взя' тих на себе зобов'язань банки можуть одержувати позички у Національного банку Ук
'
раїни. Кредитні ресурси Національного банку України становлять кошти статутного та інших фондів, інші кошти, що використовуються як кредитні ресурси відповідно до за' кону.
3.
Загальні умови використання кредитних ресурсів визначаються цим Кодексом та іншими законами.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Позика» з дисципліни «Кредитування: щотреба знати підприємцям»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Організація готівкових грошових розрахунків
Методи оцінки реальних інвестиційних проектів
Неоінституційна теорія фінансування
Договір на проведення аудиторської перевірки
Види ризиків


Категорія: Кредитування: щотреба знати підприємцям | Додав: koljan (09.05.2011)
Переглядів: 1312 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП