ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ

Статистика


Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Психологія » Фізіологія і психологія праці

Психіка і свідомість
Праця як доцільна свідома діяльність люди-ни передбачає крім зовнішньої (фізичної) також і внутрішню (психічну) активність.
Психіка є властивістю, функцією мозку, яка полягає у ві-дображенні в ньому реальної дійсності. Однак психіка — не дзеркальне відображення, а багатоактний активний процес, під час якого зовнішні впливи трансформуються відповідно до внут-рішніх особливостей людини, що їх сприймає. Змістом психіки є образи реальних предметів, явищ, подій, детерміновані індивіду-альним досвідом, інтересами, почуттями і світоглядом людини. На основі та за допомогою цих образів здійснюється управління поведінкою і діяльністю людини.
Отже, психіка є суб’єктивним відображенням об’єктивного світу. Активність психіки виявляється в умотивованості процесів відображення, тобто в пошуку найраціональніших рішень, оці-нюванні варіантів можливої поведінки, а також у досягненні ре-зультатів пізнання, які стають дедалі адекватнішими відображу-ваному світові.
Розвиток психіки людини підпорядковується законам суспіль-но-історичного розвитку, причому можливості відображення дій-сності значно розширюються завдяки мові. За допомогою мови передається і засвоюється суспільний досвід, здобуваються знан-ня, стає можливим абстрактне мислення і передбачення наслід-ків, які можуть виникнути в тій чи іншій ситуації.
Наявність психіки дає змогу розробляти послідовну програму дій і виконувати операції спочатку у внутрішньому плані, подум-ки, а тільки потім діяти, тобто образ випереджає результат, подає його у вигляді моделі дійсності.
Таким чином, особливістю психічного відображення є його випереджувальний характер.
Психіка як відображення дійсності в мозку людини характе-ризується різними рівнями. Найвищий рівень психіки, притаман-ний людині, становить свідомість.
Свідомість — це найвища, інтегруюча форма психіки, ре-зультат суспільно-історичних умов формування людини у трудовій діяльності, при постійному спілкуванні з іншими людьми, особлива форма психічної діяльності, орієнтована на відображення і перетворення дійсності.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Психіка і свідомість» з дисципліни «Фізіологія і психологія праці»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Планування аудиту нематеріальних активів
КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТТЯ ФІНАНСОВИХ РІШЕНЬ
РОЛЬ ТЕХНІЧНОЇ ЕСТЕТИКИ ТА ЕРГОНОМІКИ В ПІДВИЩЕННІ КОНКУРЕНТОСПРО...
Інвестиційний ринок та його інфраструктура
ОРГАНІЗАЦІЯ І СТРУКТУРА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Категорія: Фізіологія і психологія праці | Додав: koljan (18.04.2011)
Переглядів: 677 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП