ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Законодавчі акти - Щодо митного оформлення транспортних засобів

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Законодавчі акти - Щодо митного оформлення транспортних засобів
Щодо митного оформлення транспортних засобів Державна митна служба ,
Лист № 2/09-800-ЕП від 21.02.2001

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 21.02.2001 р. N 2/09-800-ЕП
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
У зв'язку з набранням з 20.02.2001 чинності Закону України від 07.12.2000 N 2134-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів", з метою зняття непорозумінь при митному оформленні транспортних засобів та уникнення випадків ухилення від сплати належних податків в повному обсязі при митному оформленні транспортних засобів повідомляємо.
1. Відповідно до пункту 2.1 Порядку нарахування митних зборів, мита, податку на додану вартість та акцизного збору при митному оформленні товарів, транспортних засобів та запасних частин до них, які переміщуються через митний кордон України і належать громадянам, затвердженого наказом Держмитслужби від 27.03.2000 N 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.04.2000 за N 227/4448, товари, транспортні засоби та запасні частини до них, обкладаються митними зборами, увізним митом, податком на додану вартість та акцизним збором за ставками та з урахуванням курсу іноземної валюти, установленого Національним банком, що діють на день подання митної декларації, оформленої для вільного використання цих товарів, транспортних засобів та запасних частин до них, тобто на момент сплати належних платежів.
2. Тимчасове ввезення на будь-який період транспортних засобів (код ТН ЗЕД 8703) на митну територію України фізичними та юридичними особами - резидентами дозволяється тільки після сплати увізного мита та інших податків, при цьому сплата громадянами-резидентами увізного мита, акцизного збору та податку на додану вартість проводиться на прикордонній митниці, тобто в момент фактичного переміщення через митний кордон України транспортного засобу. Громадянину після сплати належних платежів видається уніфікована митна квитанція форми МД-1, яка є підставою для видачі посвідчення на право реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ МВС України митницею за місцем проживання громадянина.
3. У разі ввезення громадянином-резидентом транспортного засобу для тимчасового користування на територію України до 20.02.2001 та звернення його до митних органів, після набрання чинності вищевказаним Законом України, з проханням здійснити митне оформлення транспортного засобу для тимчасового користування на території України терміном до 1 року, таке оформлення з видачею посвідчення на право реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ МВС України можливо лише після сплати громадянином увізного мита, акцизного та митних зборів, податку на додану вартість в митниці за місцем проживання громадянина.
4. Визначення дати початку користування транспортним засобом (дати першої реєстрації у відповідних реєстраційних органах) проводиться по записам в реєстраційних документах на нього.
У разі неможливості визначення дати початку користування транспортним засобом - проводити таке визначення по ідентифікаційному номеру кузова транспортного засобу, при цьому вважати початком користування транспортним засобом 1 січня року, зазначеного в ідентифікаційному номері кузова.
У разі неможливості визначення дати початку користування транспортним засобом та року випуску транспортного засобу за ідентифікаційним номером кузова визначення дати початку користування транспортним засобом проводиться на підставі експертного висновку уповноваженої на це особи чи організації про рік виготовлення транспортного засобу, при цьому вважати початком користування транспортним засобом 1 січня року, зазначеного в експертному висновку про рік випуску транспортного засобу. У цьому випадку експертний висновок може носити рекомендаційний характер і не є підставою остаточного прийняття рішення про рік випуску транспортного засобу посадовою особою, яка проводить його митне оформлення.
У разі незгоди власника транспортного засобу з рішенням митниці про дату початку користування транспортним засобом, надавати право власникам додавати до митного оформлення документи з країни придбання транспортного засобу, виданих компетентними на це реєстраційними органами з відомостями про початок користування транспортним засобом. При цьому повідомляти власника, що починаючи з 16-ї доби після ввезення транспортного засобу на митну територію України, буде нараховуватися митний збір за находження транспортного засобу під митним контролем.
5. У разі ввезення громадянином на митну територію України транспортного засобу, на який є тільки транзитний паспорт, вважати такий автомобіль, що був у користуванні.
6. У разі ввезення на митну територію України нового транспортного засобу, тобто на який не видано технічний паспорт, митне оформлення зі сплатою належних податків проводиться лише після надання митному органові сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання, виданого уповноваженим на це органом, який має акредитацію в системі УкрСЕПРО (див. лист ДМСУ від 10.11.98 N 10/1-2695-ЕП).
7. У разі ввезення на митну територію України нового транспортного засобу громадянином-нерезидентом з метою відчуження сплата належних податків проводиться на прикордонній митниці, а видача митним органом посвідчення на право реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ МВС України на місцем проживання нового власника лише після надання новим власником митному органові сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання.
8. Листи Держмитслужби від 14.12.99 N 09/1-3942-ЕП та від 16.02.2001 N 04/09-721-ЕП необхідно вважати такими, що втратили чинність.

Перший заступник Голови Служби
О. Б. Єгоров

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП